Lepi dani su uvek povod za šetnju, a bebama prija da vreme provode napolju. U periodima godine kada je smena godišnjih doba veoma je važno posebnu pažnju obraćati na adekvatno oblačenje bebe.
Foto: Freepik
Nagla otopljenja mogu zadati glavobolju prilikom oblačenja dece – pogotovo roditeljima sa veoma malim bebama koji nemaju dovoljno “iskustva” u oblačenju bebe za toplije dane.
Šta obući bebi kad je toplo?
Za početak, veoma je važno da beba ne provodi najtopliji deo dana napolju. S obzirom na to da je optimalna temperatura na kojoj bi beba trebala da provodi vreme između 23 i 25 stepeni, ukoliko je napolju više od toga – potrudite se da ne bude predugo izložena tim temperaturama.
Pročitajte i: Šta obući bebi za izlazak iz porodilišta leti
Pamučna odeća je svakako preporuka broj jedan kada je u pitanju odeća za bebe. Ovaj materijal dozvoljava bebinoj koži da “diše” i ne zadržava toplotu, odnosno – ne čini da bebi bude još toplije.
Takođe, veoma je važno da odeća koju beba nosi ne bude tesna, već dovoljno komotna da se beba oseća udobno i da joj ne bude pripijena uz telo. Ako je beba u zatvorenom prostoru gde je temperatura idealna i u skladu sa godišnjim dobom – bebu obucite kao i sebe + jedan sloj odeće više. To znači da je na temperaturi od 22 do 25 stepeni unutra dovoljno da beba ima bodić, majičicu i tanje pantalonice, tanke čarapice.
Foto: Freepik
Kako obući bebu za šetnju tokom toplijih dana?
Kada je u pitanju šetnja tokom toplijih dana u godini – važno je da izbegavate najtopliji deo dana, kao i boravak na direktnom suncu. U ovom slučaju možete bebu obući u jedan sloj pamučne odećice i tanke čarapice, bez potrebe za pokrivanjem.
Za šetnje u kolicima po vrelijim danima – bebi je dovoljna jedna benkica ili samo bodi sa pelenom.
Pročitajte i: Kako da znam da li je bebi toplo
Ukoliko, pak, beba zaspe u kolicima tokom šetnje, a temperatura nije previsoka – pokrijte je tanjim prekrivačem, pamučnom pelenom ili nekim drugim pamučnim materijalom.
Komentari (0)