Izračunajte termin porođaja

Unesite prvi dan Vašeg
poslednjeg ciklusa

Prosečno trajanje ciklusa

Zašto dolazi do pojave vaginalne infekcije?

Vaginalne infekcije nastaju kada dođe do narušavanja vaginalne flore usled prekomernog korišćenja antibiotika, kortikosteroida, određenih lekova za imunitet, kontraceptivnih tableta, ali i nekih spoljnih uticaja, kao što je upotrebna neadekvatnih (alkalnih) sapuna za negu intimne regije, upotreba agresivnih deterdženata za pranje rublja, nošenje sintetičkog donjeg rublja i slično.


Foto: Freepik

Do pojave vaginalnih infekcija može doći i nakon nekih ginekoloških intervencija, operacija, porođaja, ali i zbog promene klime, naglog pada imuniteta zbog stresa, učestalo korišćenje dnevnih uložaka. Bez obzira na to šta je uzrok vaginalne infekcije – ona se mora što pre sanirati.

Kako se prepoznaje vaginalna infekcija?

Simptomi kao što su nelagoda i peckanje, crvenilo, pojava sekreta i svraba ukazuju na to da je došlo do vaginalne infekcije. U nekim slučajevima može doći i do bolnih seksualnih odnosa, ali i do bola prilikom mokrenja.

 

Sprečavanje vaginalne infekcije – ključ dobrog zdravlja žene

Za održavanje organizma zdravim veoma je važan jak i stabilan imuni sistem. Na taj način se mogu sprečiti i pojave mnogih infekcija, među kojima je jedna od najčešćih upravo vaginalna infekcija.

Jačanje imuniteta zavisi u velikoj meri od zdravlja digestivnog sistema – zbog čega je važan balans dobrih bakterija koje određuju kompletno zdravlje organizma. Na ovo utiču probiotici koji aktiviraju mehanizme protiv hronične infekcije i znatno pomažu u jačanju imunog sistema.


Foto: Freepik

Iako veoma česta, vaginalna infekcija može i da se spreči. Prevencija infekcije najefektivnija je ukoliko se koriste adekvatni probiotici, jer se na taj način, poboljšanjem crevnog imuniteta, podiže sistemski imunitet – koji čuva ceo naš organizam.

Vaginalni probiotici mogu biti od velike pomoći

Vaginalni probiotici, namenjeni u sprečavanju nastanka i ponavljanja vaginalnih infekcija, predstavljaju žive mikreoorganizme koji povoljno utiču na zdravlje žena i pomažu u obnavljanju vaginalne flore čime se utiče i na lokalni vaginalni imunitet.


Foto: Freepik

  • violla je vaginalni simbiotik koji sadrži žive mikroorganizme, tačnije sojeve Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus reuteri RC-14, koji efikasno doprinose obnavljanju i održavanju zdrave vaginalne flore, čime se jača lokalni imunitet.
  • S obzirom na to da različiti faktori, poput upotrebe antibiotika ili sintetičkog donjeg veša, mogu narušiti vaginalnu floru i dovesti do infekcija, Violla pomaže u uspostavljanju prirodne ravnoteže i sprečavanju pojave simptoma kao što su nelagodnost, peckanje i svrab.
  • Redovnom primenom Violle, žene mogu preventivno delovati na pojavu vaginalnih infekcija, jer se poboljšanjem lokalnog imuniteta smanjuje mogućnost razvoja patogenih mikroorganizama.
  • Violla predstavlja efikasno rešenje za žene koje su sklone ponavljanju vaginalnih infekcija, jer svojim sastavom podržava dugoročno zdravlje vaginalne mikroflore.
  • S obzirom na to da jak imuni sistem igra ključnu ulogu u prevenciji infekcija, korišćenje Violle doprinosi održavanju vaginalnog zdravlja, što je bitan segment celokupnog zdravlja žene.

Neke od ključnih prednosti ovog vaginalnog probiotika su:

  • oralna primena,
  • termostabilan je tako da se ne mora se čuvati u frižideru
  • bez neželjenih dejstava
  • za žene svih životnih dobi
  • dozvoljena upotreba u trudnoći još od prvog dana začeća.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Violla (@violla.nordx)

Izračunajte vaš BMI
Pol:

Godine starosti:

Vaša visina:

Vaša težina:

Vaš BMI iznosi
22,5
Normalna težina

Neuhranjenost
Normalna telesna masa
Manja gojaznost
Gojaznost
Velika gojaznost
Preterana gojaznost
Napomena: BMI kalkulator služi isključivo u informativne svrhe i rezultati su okvirni. Nije zamena za dijagnostičku metodu. Vrednosti ne važe za decu do 18 godina, trudnice i dojilje, bolešljive i slabe osobe
Utvrdite kada su vam plodni dani i povećajte šanse da ostanete u drugom stanju.

Potrebno je samo da unesete prvi dan vašeg poslednjeg ciklusa i prosečno trajanje i dobićete kalendar plodnih dana za narednih pet meseci.

Izračunavanje plodnih i neplodnih dana je metoda koja se zasniva na karakteristikama menstrualnog ciklusa. Svaka žena koja ima ciklus na 28 dana, ima ovulaciju (oslobađanje jajne ćelije) oko 14. dana ciklusa.
Izračunajte plodne dane

Prvi dan poslednje menstruacije

Prosečno trajanje ciklusa
Ovulacija ≈
Ned. 20.07.2021. Pet. 25.07.2021.
Danas je Nedelja, 16.03.2025
Plodni dani
Menstruacija
dana 5 Menstruacija
dana 15 Folikularna faza
dana 6 Ovulacija
Sledeća menstruacija
za ≈ 28 dana

Moje telo

Najnovije
Nega tela
Reproduktivno zdravlje
Ostale potkategorije

Najnovije vesti