U jednom momentu svaki roditelj će se naći u toj situaciji – previše igračaka, a premalo mesta. Da stvar bude još gora deca se sa igračkama ne igraju, ne znaju gde šta stoji, a nakon igre naprave nered koji ne može da se sredi danima. Kako rešiti ovaj problem koji zagorčava život svakom skoro svakom roditelju?
Foto: Freepik
Pojedini roditelji rešenje su nači u minimalizmu jer im je dosadilo da igračke nalaze svuda po kući od dnevne sobe, kuhinje, hodnika, ….
Svoje savete o minimalnističkom življenju podelila je i mama Marisa koja je priznala da su joj razbacane igračke u nekoliko mogle doći glave kada bi na njih nagazila pri silasku sa stepenica. Takođe, ona je u igračkama pronalazila prljav veš, ali i nepojedenu hranu.
Tada je odlučila, čišćenje mora početi odmah.
Foto: Freepik
Kako započeti sređivanje igračaka?
KORAK 1 – Skupite sve igračke na jedno mesto
KORAK 2 – Sortirajte igračke. One koje želite da odložite ili poklonite stavite u kartonske kutije, a igračke koje zadržavate stavite u plastične kutije ili korpu za veš.
Ovo sortiranje možete raditi sa decom ili bez njih. Ukoliko radite sortiranje bez dece pazite da ne odložite igračke koje vole.
KORAK 3 – Slomljene igračke i one sa kojima se deca ne igraju bacite. Ipak, pojedine igračke koje deca vole, ali se dugo nisu igrala sa njima odložite. Ukoliko ih ne traže za mesec dana i njih poklonite, prodajte ili bacite.
Foto: Freepik
Kako se izboriti sa krivicom
Jedan deo ovog procesa biće veoma emotivan jer se i vi opraštate od njihovih igračaka. Uz neke su odrasli, a neke ste baš skupo platili. Mama Marisa navodi da je prodaja starih igračaka najbolji način da se oslobodite te krivice.
Takođe, manje igračaka prema pojedinim istraživanjima pozitivno utiče na decu jer će se lakše igrati i biće kreativnija.
Komentari (0)