Ako bi se rangirala prevozna sredstva koja treba koristiti za odlazak na odmor sa bebom, prednost bi imala ona kojima se najbrže stiže na odredište. Međutim, dobro je svako prevozno sredstvo koje je udobno, bezbedno i u kojem beba može nesmetano da zadovolji svoje potrebe u vezi sa hranjenjem, higijenom, spavanjem i zabavom.
Ako putujete u inostranstvo, obavezno se osigurajte.
Avion
Zabluda je da bebama smeta let avionom. Naprotiv, njime se najbrže stigne, a bebe ga dobro podnose.
Samo treba obratiti pažnju na pritisak u ušima prilikom penjanja i spuštanja aviona. Tada se bebi daje da sisa, da pije iz flašice ili koristi cuclu, zavisno od toga šta voli u svakodnevnoj nezi i ishrani.
U ručnom prtljagu treba poneti i topliju garderobu, jer je prilično hladno kada avion uzleti.
Automobil
U automobilu je važno da se koristi sigurnosna stolica ili zaštitni pojas za korpu u kojoj beba spava. Na prozore bi trebalo staviti zaštitu od sunca, pelenu, ili čaršav.
Često provetravajte automobil, ali tako da vazduh ne bije direktno u bebu.
Ako je automobil klimatizovan, ne bi trebalo da razlika bude veća od 7 do 10 stepeni u odnosu na spoljašnju temperaturu. Kada pravite pauze, pre ulaska u automobil treba otvoriti sve prozore i vrata, kako bi se izbegao vreo vazduh. Ili, jednostavno, uključite klimu nekoliko minuta pre unošenja bebe u automobil.
Nikada ne ostavljajte bebu u automobilu samu, ni na trenutak!
Vozite polako i zaustavljajte se na svakih 150 do 200 kilometara radi odmora.. Nikada ne putujte sami sa malim detetom. Pored vozača treba da putuje još jedna odrasla osoba, koja će sve vreme da pazi na dete.
Autobus
Ako se odlučite za putovanje autobusom, najbolje je da putujete noću, kako bi put prošao u spavanju.
Torbu sa stvarima za bebu držite pored sebe pri ruci.
Voz
Voz je prilično dobar izbor, naročito kola za spavanje. Samo, morate da mislite i na mogućnost dužeg zadržavanja u našim uslovima. Stoga uvek dobro dođe malo više hrane i vode.
Komentari (0)