Anksioznost među mladima u današnjem digitalnom dobu sve više privlači pažnju zbog uticaja društvenih mreža i tehnologije na njihovo psihofizičko zdravlje. Internet i pametni telefoni postali su integralni deo života dece i adolescenata, često dovodeći do adiktivnog ponašanja uslovljenog principom brze nagrade. Kratki i brzi video formati na platformama kao što je Instagram dodatno pojačavaju tu adiktivnost, često stvarajući neprestani niz stimulacija koji mogu poremetiti normalan razvoj.
REGISTRUJ SE
Dok se roditelji i škole trude da zaštite decu u stvarnom svetu, online prostor često ostaje nepregledan i nezaštićen. Izloženost neprikladnom sadržaju poput pornografije može imati duboke posledice na mentalno zdravlje dece, stvarajući nerealna očekivanja i smanjujući samopoštovanje.
Pored toga, konstantno upoređivanje sa idealizovanim životima koje vide na društvenim mrežama može izazvati osećaj manje vrednosti i povećati nivo anksioznosti. Sveprisutnost uređaja koji omogućavaju stalnu povezanost doprinosi stalnom stresu i smanjenju kvaliteta sna, što dodatno utiče na mentalno i fizičko blagostanje mladih.
Rešavanje problema anksioznosti među ovom generacijom zahteva holistički pristup koji uključuje edukaciju o zdravom korišćenju tehnologije, podršku roditelja i škola, kao i razvoj digitalnih alata koji će promovisati sigurnije online okruženje.
Ovaj webinar je namenjen roditeljima, stručnjacima i svima ostalima koji žele da bolje razumeju izazove s kojima se suočavaju deca u digitalnom dobu.
Datum: 23.07.2024.
Vreme: 18h – 19h
Cena: 1499 rsd
IZVOR: Centar za sigurniji internet
Komentari (0)