Šta su prebiotici?
Prebiotici predstavljaju neprobavljive delove hrane, tačnije ugljenih hidrata koji podstiču rast i metaboličku aktivnost probiotika u organizmu. Otporni su na toplotu, tako da u u debelo crevo dospevaju u nepromenjenom obliku.
Mogu povoljno delovati na rast jedne ili više bakterija, jačajući imunitet. Najznačajniji prebiotici su oligosaharidi (fruktooligosaharid i galaktooligosaharid), laktoza, inulin i nesvarljiv skrob.
Kako prebiotici utiču na organizam?
Prebiotici predstavljaju izvor snage za probiotike, tačnije, oni su hrana koja jača aktivnost probiotika u organizmu. Unosom prebiotika poboljšava se rad gastrointestinalnog trakta, povećava se produkcija masnih kiselina, stimuliše rast i aktivnost bifidobakterija i smanjuje mogućnost od raka debelog creva.
Koje namirnice sadrže prebiotike?
Ojačajte vaš imunitet unoseći prebiotike, koje možete pronaći u sledećim namirnicama:
- Banane
- Mlečni proizvodi
- Soja
- Ječam
- Praziluk
- Med
Smem li da uzimam prebiotike u trudnoći?
Naravno. Trudnicama se i preporučuje unos prebiotika jer oni pomažu razvoj i aktvnost probiotika, koji štite od pojave alergija. Istraživanja pokazuju da pojačan unos prebiotika tokom trudnoće utiče na ređe pojave alergija kod beba.
Violla je inovativni vaginalni simbiotik patentiranih sojeva laktobacila, bifido-bakterija i prebiotika koji je namenjen prevenciji i tretmanu vaginalne disbioze. Crevna i vaginalna mikrobiota moraju biti u simbiozi, kako bi se postigao maksimalni efekat vaginalnog probiotika.
Violla je kombinacija prebiotika i probiotika efikasna u prevenciji i tretmanu bakterijskih i gljivičnih infekcija, smanjujući rizik od ponavljanja kontinuiranom upotrebom.
View this post on Instagram