Kako da perem bebinu odeću?
Novu odeću dovoljno je oprati na 30 stepeni
Bebinu odeću uvek treba prati odvojeno od garderobe ostalih ukućana.
Obojena odeća se najčešće pere na 40 stepeni, a bela garderoba na 60 stepeni. Za pelene, posteljinu i peškire birajte program za pranje belog veša na visokim temperaturama (90°) sa predpranjem i iskuvavanjem. Kada mašina završi sa pranjem možete još jednom uključiti program za ispiranje, ili opciju dodatnog ispiranja.
Odeću koja je tek kupljena dovoljno je oprati na 30 stepeni, samo da bi skinuli prašinu koja se skuplja kada garderoba dugo stoji u prodavnici ili u ormanima.
Izvor: Fotolia
Postoje li mašine za veš sa posebnim bebi programom?
Postoje veš mašine sa posebnim bebi programom. Bebi program omogućava da se veš pere i do temperature preko 90 stepeni. Na taj način se dobija maksimalan nivo higijenskog pranja bebine odeće. Pojedini proizvođači mašina za veš omogućavaju i opciju zaključavanja displeja mašine kako deca iz radoznalosti ne bi promenila programe pranja.
Koji prašak za veš koristiti?
Bebina koža veoma je osetljiva i može veoma burno reagovati na određene supstance koje se nalaze u prašku za veš. Kada je veš opran proverite da li je „lepljiv”, pod rukom možete osetiti da nije dobro ispran, pa bi u tom slučaju dobro bilo da još jednom uključite program za ispiranje.
Izvor: Pixabay
Da li je dozvoljeno koristiti omekšivač za veš za bebe?
Koža tek rođene bebe izrazito je osetljiva, može reagovati na prašak, ali i na omekšivače i uzrokovati alergije, koje se javljaju u vidu crvenila, osipa, perutanja kože, svraba ili iritacije disajnih puteva…
Međutim, ukoliko želite da veš Vaše bebe bude mekan i lepo miriše, nabavite specijalne omekšivače koje su namenjene osetljivoj koži, tačnije namenjeni su za pranje bebine odeće. Obično takvi omekšivači imaju veoma blag miris, jer sadrže manje parfema, ali čine garderobu mekšom i nežnom na dodir.
Treba biti veoma oprezan prilikom kupovine omekšivača za veš, a bi ste izbegli neprijatne alergijske reakcije na koži vašeg mališana, izbegavajte sredstva na kojima nije naznačeno da se može koristiti od najranijeg uzrasta.
Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini praška i omekšivača?
Prilikom kupovine praška i omekšivača kojim ćete prati bebinu garderobu vodite računa da budu blagog, nežnog mirisa, da su biorazgradivi i da sadrži aditive prirodnog porekla. Takođe, na pakovanju bi trebalo da je naznačeno da su dermatološki testirani na osetljivoj koži, a oznaka 0+ znači da se može koristiti od najmlađeg uzrasta, praktično od rođenja.
Komentari (0)