Vaša trudnoća
Uglavnom ste siti ili imate potrebu da jedete mnogo manje količine hrane i to one lakše. To je sasvim u redu, jer materica sa, sada već velikom bebom, pritiska dijafragmu, što stvara osećaj punoće i težine u želucu.
Razvoj bebe
Polako se smanjuje količina plodove vode, materica se povremeno, mada još uvek relativno retko, steže a dete ubrzano dobija na težini. Bebine nožice i ručice dobijaju masne naslage. Težina bebe je oko 2300 gr a dužina oko 47 cm.
Napomena: Svaka beba individualno se razvija u majčinom stomaku.
Kod lekara
Moguće je da vas u ovom periodu lekar pregleda vaginalno, da proveri grlić materice te kako beba stoji. Da bi beba izašla napolje, grlić mora biti razmekšan, skraćen i raširen.
Savet za ovu nedelju
Ukoliko imate strah od porođaja, podelite ga sa ljudima oko sebe koji su vam bliski. Veoma je važno da se ne obazirete na priče onih koji od porođaja prave bauk. To je nešto sasvim prirodno i veoma individualno, kao uostalom i prag tolerancije bola. Ako je nekome to bio nepodnošljiv događaj, nekome drugom je bio sasvim lak i kratak.
Sačuvajte matične ćelije svog deteta
Mnogi ne znaju koliko su dragocene matične ćelije, te da one imaju sposobnost umnožavanja i samoobnavljivanja. One danas, zahvaljujući naprednoj medicini, mogu da se koriste i za lečenje. Za lečenje mnogih bolesti upravo su vlastite matične ćelije pravo rešenje. Ako imate dilemu da li treba da sačuvate matične ćelije iz pupčane vrpce vašeg bebca, saznajte sve što Vas zanima pozivom na besplatan info-centar 0800/808-808.
Komentari (0)