Roditelji, žao nam je što to moramo da vam kažemo ali bebe plaču i to je normalno. Plaču kad su gladne, kad im se spava, kada im se ne spava, kad im je vruće, hladno, kad se prestimulišu… Pokušavajući da odgonetnete zašto beba plače vi zapravo interpretirate signale koje vam šalje i na taj način se sa bebom povezujete.
Baš u tom osetljivom periodu kada i vi rastete u ulozi roditelja javljaju se i grčevi koji vam dodatno otežavaju posao.
Foto: Freepik
Dobra vest je da postoje načini da umirite bebu koja plače jer je muče grčići.
1. Ljuljuškanje
Nežno ljuljuškanje uz ispuštanje zvuka šššš.. bebu vraća u period kada je boravila u maminom stomaku što je umiruje
2. Masaža stomačića
Bebu postavite da leži na stomaku i kružnim pokretima masirajte je po ležima. Nežno i lagano. Prethodno zagrejanu pelenu ili termofor stavite na bebin stomačić i nežno ga masirajte.
3. Češće dojite bebu
Neka beba jede manje u više obroka i nakon svakog podoja podignite bebu da podrigne
4. Čudesno čvrsto umotavanje bebe
Čvrsto umotajte bebu tako da ne dozvolite rukama i nogama nekontrolisane pokrete. Položaj koji je baba zauzimala u stomaku uz čvrste granice čine je bezbednom i smirenom.
5. Kapi za grčeve mogu biti spas
Infacol kapi sadrže simetikon, aktivni sastojak koji olakšava ispuštanje gasova nagomilanih u bebinom stomaku. Infacol ima isključivo fizičko delovanje, nije uključen u hemijske reakcije i izlučuje se nepromenjen iz organizma.
*Pre upotrebe detaljno proučiti uputstvo. O indikacijama, merama opreza i neželjenim reakcijama na medicinsko sredstvo posavetujte se sa lekarom ili farmaceutom.
6. Budite strpljivi
Važno je da u svakom trenutku budete svesni da će grčići proći. Ne brinite, brzo će se vratiti mirne noći kada ćete moći da spavate i vi i vaša beba. Nadamo se da smo vam barem malo pomogli u ovom i za vas i za bebu izazovnom periodu.
Komentari (0)