Umesto uživanja u bliskosti i mirnim trenucima, dojenje postaje borba. Ovaj period bebećeg štrajka može biti frustrirajuć i za majku i za bebu. U ovom tekstu, istražićemo zašto se ovo dešava i kako se nositi s tim.
Zašto beba odjednom odbija dojenje?
Beba je odjednom nemirna ili potpuno odbija da sisa. Ovo nije majčina greška. Situacija je privremena, i evo šta možete da uradite.
Razlozi za uznemirenost mogu biti različiti, kao na primer prehlada, infekcija uha, zapušen nos, problemi sa stomakom, povrede, nicanje zubića, gljivične infekcije, herpes u ustima ili drugi uzroci. Možda je došlo do velike promene u dojenju, možda ste bili razdvojeni neko vreme ili joj prosto ne prija neko novo okruženje.
Pronađite vaš put do harmoničnog dojenja?
- Nastavite pokušavati, ali budite strpljivi. Sila nije rešenje
- Povećajte kontakt kože na kožu
- Ponudite dojku često, ali nemojte pritiskati bebu
- Hranite bebu dok je pospana
- Menjajte položaje i dojite u mirnom okruženju
- Pokušajte dojenje u mraku ili dok nosite bebu u nosiljci
- Pumpajte malo mleka pre pokušaja dojenja
- Pružite bebi puno fizičkog dodira, strpljenja i ohrabrenja
- Ako je moguće, izbegavajte flašice, cuclu i šolje dok se beba ne vrati dojci
Dojenčad koja iznenada prestaju sa sisanjem predstavljaju mamama izazovno iskustvo, ali sa strpljenjem, ljubavlju i pravim pristupom, može se prevazići sve. Nemojte osećati krivicu – ovo nije vaša greška. Pratite savete, koristite odgovarajuće položaje i, ako je potrebno, potražite stručnu pomoć. Vaša veza sa bebom je važna i s pravom podrškom, ponovo ćete uspostaviti harmonično dojenje.
View this post on Instagram
Komentari (0)