Indiaparenting predstavlja vam karakteristike roditeljstva u Indiji:
Biti dobar
Deca u Indiji naučena su od rođenja da budu dobra prema svim živim bićima. Strpljenje je od izuzetnog značaja, smatra se vrhunskom vrlinom, a pokazivanje emocija i razdražljivost su za njih mane.
Kontrolisane informacije
Roditelji u Indiji ukidaju gledanje TV-a deci, osim kada su u pitanju programi posvećeni umetnosti i obrazovanju. Ovakav pristup je važan, posebno sada kada internet i televizija mogu negativno da utiču na mlade, čak i da budu opasni.
Vrline na prvom mestu
Indijke su posebno pažljive oko bontona, i obavezno uče svoju decu lepom i kulturnom ponašanju. Kada dete ima 2 godine, oprostiće mu ako se igra hranom; sa 10 godina ovakvo ponašanje je nedopustivo.
Foto: Pixabay
Predstavljanje dobrog primera
Roditelji u Indiji su sigurni da su njihove navike buduće karakteristike karaktera njihove dece. Zato im ne drže predavanja već im svojim primerom pokazuju kako se nešto može uraditi. I stariji rođaci često u tome učestvuju, u situacijama kada nekoliko generacija živi pod istim krovom.
Povezanost
Doktori u Indiji preporučuju da majka i dete spavaju zajedno, kako bi dete osetilo prisustvo bliske osobe i bilo mirno i spokojno.
Razmišljanje naglas
Školski sistem vodi računa o duhovnosti i toleranciji. Deca su naučena da iznose svoje mišljenje i da razgovaraju o tome; kao časove imaju jogu, pamćenje i osmehe. Sam sistem ih podstiče da otkriju svoj potencijal.
Učitelji i nastavnici
Učitelji u Indiji moraju da budu veoma tolerantni: Ne pokazuju nezadovoljstvo i ne traže ništa što i sami ne mogu da urade. Oni se često okupljaju da razgovaraju o pravilima ponašanja – nastavnika a ne dece.
Bolja verzija sebe a ne nekog drugog
Glavni zadatak bilo kog učenika jeste da se usavrši. Svakog meseca, specijalne kartice daju se uspešnim studentima. Učenici u Indiji teže da budu bolja verzija sebe, a ne nekog drugog.
Neformalni stav
Učitelji i nastavnici ne ustručavaju se da pokažu ljubav prema svojim učenicima. Oni često zagrle svoju decu ili ih pomaze po glavi. Ipak, nema favorizovanih, jer je svakom detetu potrebna pohvala.
Izvor: www.bizlife.rs
Komentari (0)