Možda vaša ćerka nije dovoljno velika za sastanke, ali sa sigurnoću možemo pretpostaviti da će vam se svideti različiti tipovi momaka (mame nisu u ovom problemu). Deo tebe verovatno već makar malo mrzi kogagod ona bude eventualno dovela kući.
Eksperti ovo zovu “Efekat Julije”, ali za očeve je to ipak više “pipni i umri” fora. Ipak, skorije istraživanje tvrdi da postoji evolucijsko objašnjenje za celu zbrku, koje je ipak malo sofisticiranije od same činjenice da ti nije prijatno što neko želi tvoju ćerkicu.
Istraživači u Norveškoj zamolili su 279 žena da rangiraju 133 osobine idealnog partnera, a onda su njihove sestre učinile isto u njihovo ime. Žene su među prioritete stavljale očigledne karakteristike poput odanosti, poštenja i (tate stavite čepiće u uši) toga koliko su dobri u krevetu. Ipak, njihove sestre su mnogo više bile skoncentrisane na to koliko su odgovorni, saosećajni, spremni da pomognu i koliko su nežni prosci.
Čini se da iz sestara ipak isijava roditeljsko osećanje: 2013. godine jedna studija je pokazala da roditelji više vole one koji uzrokuju najmanje pomeranja i problema da se uklope unutar same porodice. Tako da kada odlučite da morate da ubedite Saru da Jovan nije dobar momak, Sofija će vas sigurno podržati.
Biolog i autor najnovije studije Tim Foset smatra da se ovo dešava jer roditelji biološki imaju potrebu da se njihovi geni prenesu dalje pa ako vaša ćerkica kući dovede di-džeja trebaće vam puno sreće. On objašnjava da do konfllikta dolazi jer će “ćerka biti zadovoljna i sa partnerom koji joj pruža manje podrške i ljubavi nego što su to njeni roditelji zamišljali kao idealno”. Tako se na porodicu stavlja teret pogotovo ako onaj di-džej prepusti vama odgajanje svojih naslednika. Jer, iako želite da se vaši geni prenesu dalje, sasvim sigurno nemate potrebu da ih hranite i oblačite.
Komentari (0)