– Panel je posetilo više od 100 trudnica i oko 50 stručnih lica, među kojima je bilo mnogo ginekologa, babica i pedijatara. Ono što je važno je da su trudnice mogle da ostvare interaktivnu komunikaciju sa predavačima, a da su predavanja bila zanimljiva i korisna za sve buduće roditelje, najbolje pokazuje što je zbog zanimljive diskusije i velikog broja pitanja, panel bio završen gotovo dva sata kasnije, nego štpje predviđeno – rekla je za Bebac koordinatorka Panela Mamin san Danka Todorović.
Dr Ivan Bojović i Danka Todorović
Panel je otvorio dr Ivan Bojović, ginekolog, sa temom “Put do novog života”, na kojoj je govorio o fiziologiji trudnoće i porođaju, odnosno šta se dešava sa telom žene od trenutka začeća pa sve do posle porođaja.
Predavanja su slušali i budući očevi
Drugi panelista bio je dr Srđan Matović, medicinski stručnjak iz nemačkog biomedicinskog centra Seracell, koji je govorio na temu “Zašto sačuvati matične ćelije bebe”. Njegovo izlaganje privuklo je veliku pažnju trudnica, a najviše ih je zanimalo koliko bolesti se leči danas matičnim ćelijama iz pupčanika.
Trudnice su saznale kako se čuvaju matične ćelije u Seracellu
– Sve trudnice bile su zainteresovane da čuju što više o samom postupku prikupljanja matičnih ćelija iz krvi pupčanika na porođaju, o proceduri krioprezervacije, ali ih je zanimalo i to koje bolesti se leče danas matičnim ćelijama. Mnoge nisu ni znale da je uzimanje matičnih ćelija brzo i bezbolno i po majku i po dete, da su danas gotovo svi ginekolozi obučeni da uzmu krv iz pupčanika. Saznale su i to po čemu se Seracell razlikuje od običnih banaka matičnih ćelija, a prijatno smo iznenađeni što je interesovanje zaista ogromno što znači da roditelji sve više prepoznaju čuvanje matičnih ćelija bebe kao ulaganje u njenu zdravstvenu budućnost – rekao je dr Matović iz Seracella.
Komentari (0)