Parovi u Srbiji, koji ne mogu prirodnim putem da ostvare trudnoću, od 24. aprila imaće priliku da se posavetuju sa stručnjacima u jednoj od najuspešnijih klinika za VTO u Evropi. Klinika UNICA iz Češke, sada ima svoje predstavništvo u Beogradu, a portal „Bebac” dodeljuje parovima koji se bore sa sterilitetom vaučere za individualne besplatne razgovore sa doktorkom i lokalnom ambasadorkom UNICA klinike.
Klinika UNICA iz Češke poznata je po svojoj asocijaciji sa prestižnim kanadskim univerzitetom McGill, koji spada među najbolje medicinske fakultete na svetu. Zahvaljujući toj saradnji UNICA je uspela da postigne vrhunske rezultate i stručnost u oblasti in vitro fertilizacije. UNICA omogućava niz savremenih i isključivo naučno verifikovanih metoda lečenja i konstantno radi na povećanju stručnosti medicinskih procedura na osnovu najnovijih naučnih dostignuća.
Svaki par zahteva individualni pristup
Velikom procentu uspešnosti lečenja neplodnosti doprinosi individualan pristup pacijentima, na kom se bazira lečenje.
„Specijalizovani smo za proces VTO za žene preko 35 godina, sa visokim stepenom uspešnosti i kod nas pacijenti nisu brojke. Svaki par ima zagarantovan poseban, individualni pristup, što jeste zahtevnije, ali i profesionalnije. Ne mogu se parovi sa istim ili sličnim problemom tretirati jednako, jer uzroci steriliteta retko mogu biti identični”, kaže za portal „Bebac” Mina Komnenović, zastupnica češke klinike UNICA za Srbiju.
Dozvoljena oplodnja doniranom jajnom ćelijom
Veliku prednost ovoj klinici daje i to što mnogi parovi, koji ne mogu da dobiju bebu, a iza sebe imaju već nekoliko neuspešnih pokušaja VTO, imaju mogućnost da se ostvare u ulozi roditelja zahvaljujući doniranoj jajnoj ćeliji.
„Nije tajna da zakoni u Srbiji još uvek ne dozvoljavaju trudnoću uz pomoć donirane jajne ćelije. U Češkoj je doniranje zakonom omogućeno, a realnost je takva da baš donirana jajna ćelija bude jedina preostala šansa da neki par dobije bebu”, objašnjava Mina.
Doniranje reproduktivnog materijala je u Češkoj vrlo razvijeno, a jajne ćelije u banci na klinici UNICA mogu da ostavljaju mlade Čehinje između 18 i 30 godina. Prosečna starost donatorki na klinici UNICA je 24 godine što takođe doprinosi visokom stepenu uspešnosti. Parovi potom biraju parametre koji im odgovaraju i pristupa se procesu veštačke oplodnje. Akcenat se stavlja na uzajamnu sličnost donorke i žene primaoca.
Kako do besplatnog savetovališta UNICA u Beogradu?
Ono što je potrebno je da preuzmete vaučer koji vam daje detaljne informacije o savetovalištu putem sledećeg linka i da pozovete koordinatorku UNICA klinike u Beogradu i zakažete razgovor sa doktorkom.
Broj mesta je ograničen. Pozovite predstavništvo UNICA klinike u Beogradu što pre kako biste rezervisali termin.
Svi ostali parovi koji posete savetovalište ove češke klinike u Beogradu, imaju mogućnost besplatnog savetovanja i individualnog razgovora sa lokalnom koordinatorkom Minom.
Ukoliko se par odluči da počne da se leči na klinici UNICA, provodi nekoliko dana na klinici u Brnu, dok traju pregledi i analize oba partnera. Još jedna velika prednost ove klinike je što se sve potrebne analize rade na jednom mestu – u klinici, pa biološki materijal ne putuje po Evropi do drugih klinika i nije izložen spoljnim uticajima.
Više o klinici UNICA saznajte ovde.
Komentari (0)