Umerena fizička aktivnost je više neko dobrodošla u toku trudnoće i donosi brojne benefite kako za majku tako i za bebu. Kada se tome pridoda boravak u prirodi dobije se siguran recept za kondiciju, smanjenje stresa i razdražljivosti, lep san ali i odlična priprema za porođaj.
Kako sve šetnja utiče na trudnoću?
Bez obzira o kom mesecu trudnoće je reč, šetanje utiče na dobijanje kondicije koja je potrebna za lakši porođaj. Tu činjenicu su potkrepile i brojne studije koje su dokazale da uz kretanje i dobru kondiciju porođaj postaje lakši.
Šetnja aktivira različite grupe mišića od nogu i ruku preko stopala i leđa što je trudnicama najvažnije. Samim tim se poboljšava cirkulacija u nogama, otklanja se stres na pojedinim područjima tela dok se pluća pune vazduhom.
Sat vremena šetnje u prirodi, parku, u planini ili pored reke svakoj trudnici pruža lepu priliku da pripremi svoj organizam za važan momenat kao što je porođaj.
Foto: Freepik
Zbog čega šetnja ima važnu ulogu u poboljšanju zdravlja trudnice?
Naravno, šetnje morate prilagoditi i vašem opštem zdravstvenom stanju. Sve zavisi od vaših ranijih aktivnosti i pre trudnoće kao i od toga koliko je vaša trudnoća uredna i bez rizika.
U kom mesecu trudnoće je najbolje šetati?
Aktivnosti koje ćete praktikovati zavise više od toga kako se vi osećate od toga u kojem ste periodu trudnoće. Ako se u sedmom mesecu osećate spremnom da prošetate i planinom, to je svakako ohrabrujuće i pogodno za vas i vašu bebu. Važno je samo da osluškujete svoje telo ali i da pred porođaj vodite računa o tome da porođaj svakog časa može da počne.
Foto: Freepik
Šetnja je idealna i za trudnice koje pre trudnoće nisu bile aktivne
Lagana, svakodnevna šetnja je najjedostavniji oblik rekreacije i dostupna je svima. Zato, posebno tokom trudnoće, prošetajte minimum sat vremena svaki dan.
Uživajte u šetnji i srećno na porođaju 🙂
Komentari (0)