Lekovi na biljnoj bazi ne sadrže hemikalije koje mogu stvoriti komplikacije u kasnijim fazama trudnoće, te se preporučuju trudnicama.
Biljni lekovi ne samo što mogu pomoći da se rešite nekih od najčešćih tegoba u trudnoći nego će vam pružiti i potrebne hranjive sastojke i vitamine. Međutim, neke biljke mogu imati negativan uticaj jer postoji šansa da uđu u posteljicu. Stoga, pre upotrebe bilo kakvih lekova, obavezno dobro pročitajte etiketu i konsultujte se sa svojim lekarom.
Jedan od najboljih načina za korišćenje biljaka jeste uključiti ih u svoj režim kuvanja. Biljni čajevi su sigurni i zdravi tokom trudnoće, ali ih treba koristiti u umerenoj dozi (1-2 šoljice dnevno).
Izvor: Pixabay
- Biljni lijekovi poput čilija su sigurni kada se uzimaju u ograničenim količinama, ali višak čilija može izazvati proliv kod trudnica.
- Dve do tri kašike narendanog đumbira u jednom danu može vas osloboditi mučnine i povraćanja. Žene koje su u prošlosti imale pobačaj trebalo bi ipak da konzumiraju manje đumbira.
- Ulje eukaliptusa je sigurno kada se koristi u razređenom obliku. Kada ga udišete, dok se parite, učinićete čudo za vaše sinuse.
- Aromaterapija je takođe vrlo korisna za vreme trudnoće. Korišćenje različitih eteričnih ulja u aromaterapiji ne samo da pomaže da se opustite već i smanjuje bol koju osećate za vreme trudnoće.
- Tokom trudnoće izbegavajte koren pamuka jer stimuliše matericu, kao i jasmin koji može izazvati prevremeni porođaj ili pobačaj.
Izvor: www.klokanica.24sata.hr
Komentari (0)