Bilo je potrebno svega 45 sekundi za snimak Princa Džordža umotanog u ćebence da modni blogeri kraljevsku bebu proglase modnom ikonom, i da studio “Aden + anais” ne zna šta će od silnih porudžbina.
Četiri sata nakon što je fotografija budućeg britanskog prestolonaslednika objavljena na internetu, sajt modnog studija “Aden + anais” oboren je u naletu porudžbina belog ćebenceta sa crtežima ptica. Upravo je u takvo ćebence bio umotan princ Džordž, a tokom narednih dana ”Aden + anais” primio je oko sedam hiljada porudžbina tog proizvoda, što je rast od neverovatnih šeststo posto, prenosi AP.
U tom modnom studiju, specijalizovanom za dečju garderobu, nisu ni znali da će kraljevska beba biti orgnuta njihovim proizvodom. U trenutku kada je fotografija bebe obišla svet, izvršna direktorka te kompanije Regan Moja-Džons pripremala se za sastanak. Jedan od njenih saradnika utrčao je u njenu kancelariju i kazao joj da na internetu u polju za pretragu ukuca pojam “royal swaddle”.
Pred njom su se pojavile fotografije bebe umotane u njen proizvod, a telefon je ubrzo počeo da zvoni. Bez prestanka.
“Mislila sam da je u pitanju fotošop”, priznaje Moja-Džons, dodajući da kraljevska porodica nije uputila studiju nikakav zvanični zahtev za porudžbinu.
Poseta sajtu “Aden + anais” i dalje raste iz dana u dan, ali komplet “Jungle Jam”, koji sadrži pomenuto ćebence, odavno je rasprodat. Novi kontigent poizvoda očekuje se uskoro, jer je od fabričkog proizvođača u Kini naručeno deset hiljada komada.
Međutim, pomama za “Jungle Jam” kompletom ne vlada samo u Velikoj Britaniji, već je dobar deo porudžbina zabeležen u Australiji, Japanu i SAD.
Sili Outens, profesorka marketinga na Univerzitetu u Ilinoisu i autorka knjige “Kraljevska groznica: Britanska monarhija i potrošačka kultura” koja će uskoro biti objavljena, tvrdi da je ovo samo jedan od načina na koje ljudi žele da učestvuju u istorijskom događaju. ”Ovo je istorija. Ako već ne možete da budete tamo, ako ne možete da imate kraljevsku bebu, možete da kupite isto ćebence”, objašnjava ona. Slična pojava, naročito kada je u pitanju moda, prati i majku Kejt, vojvotkinju od Kembridža. Prof. Outens uočava da još od glamuroznog venčanja modni mediji prate svaki njen korak, a garderoba koju nosi redovno postaje hit na tržištu.
Komentari (0)