Klistiranje žena pred ulazak u porođajnu salu je redovna procedura u našim porodilištima. Zbog ljudske anatomije, koja je objašnjena u videu, jasno koliko su rektum i vaginalni kanal bluzu. Takođe u videu je pokazano na koji način bebama glava pritiska rektum i izaziva defekaciju tokom porođaja.
Anatomija je takva i nema razloga za sramotu, brigu ili nelagodu. Ako vam se desi da ispraznite creva tokom porođaja znajte da je to sasvim normalan i prirodan proces. Nije to ništa što medicinski radnici i lekari već nisu videli, ako do toga dođe oni će srediti sve. Očistiće porođajni sto i učiniće sve da vaša beba bude sigurna i zaštićena od eventualnih infekcija.
Klistir se prema određenim teorijama radi i da bi beba imala više prostora pri rođenju, kao i da bi se smanjila dužina porođaja. Ipak, glavni razlog klistira jeste da bi se smanjila mogućnost infekcije ako do defekacije dođe.
Ipak, u pojedinim zemljama klistir nije rutinska procedura i mnogi lekari su protiv ove procedure jer je dodatna neprijatnost i stres za trudnicu. U četiri studije, gde su analizirani ishodi porođaja 1917 žena kod kojih je rađen klistir, zaključeno je da dokazi govore protiv rutinske upotrebe klistiranja tokom porođaja.
U Kanadi su svega 5,4% žena doživele klistiranje pred porođaja.
Pojedini lekari i naučnici dali su spisak zdravstvenih problema trudnice kod kojih bi bilo poželjno uraditi klistir. Takođe, lekari koji su izričito protiv ove procedure naveli su da rađenjem klistira može doći do vodenastog curenja tokom porođaja, te da se tako stopa infekcija kod majke i bebe uopšte ne smanjuje, već naprotiv dolazi do povećanja rizika od infekcije.
Pogledajte video koji objašnjava zašto može doći do defekacije tokom porođaja
@midwifemama #normal #laboranddelivery #laboranddeliverynurse #poop #SoFiMoneyMoves #123PandoraME ♬ Still into You – Paramore
Komentari (0)