Osobe koje nemaju visoko mišljenje o sebi, koje se ne smatraju dovoljno privlačnim, one su koje će takvu poruku intuitivno poslati detetu. Zato ne čudi što će dete osetiti nepoverenje prema osobi koja u mnogo čemu ni sama sebi ne veruje.
Do ovog zaključka su došli stručnjaci nekoliko kineskih univerziteta koji su za tu svrhu okupili nekoliko stotina odraslih i dece, i dali im zadatak da jednostavno ocenjuju osobe na osnovu slika koje su im prikazali.
U prvom testu ocenjivali su nivo poverenja koje osećaju prema osobi na slici, a u drugom nivo njihove atraktivnosti. Zajednički zaključak je da su i deca i odrasli pokazali relativno sličnu procenu. Jedina mala razlika koja se istakla među njima jeste ta da su i mladi i stari bili skloniji da daju nešto veću ocenu “licima sa slika” koja su bila jednakih godina kao i oni.
Ali, kako se sama atraktivnost ne može svesti pod zajednički naziv, jer svako od nas ima drugačiji pojam o tome šta je privlačno, zaključak je da ljudi jednostavno osećaju nečiju atraktivnost kroz prizmu njegovog sopstvenog poimanja sebe.
A to definitivno znači da osobe koje pokazuju puno optimizma, koje su zadovoljne sobom, nasmejane i otvorene, zaista deluju privlačnije i atraktivnije. I kad nam je neko jako atraktivan, za njega obično mislimo da je kvalitetnija osoba, uspešnija, talentovanija i samopouzdanija. A to nas privlači kao magnet. Isto je tako dokazano da su devojčice nešto intuitivnije od dečaka.
Odrasle može da zavara nečiji lažni, široki osmeh ili ćemo shvatiti zašto je neka osoba prema sebi takva kakva jeste, ali decu to sigurno ne može da zavara.
Izvor: www.021.rs
Komentari (0)