Danas milioni ljudi na posao idu u džinsu umesto u klasičnim odelima, a dva puta godišnje velike modne kuće lansiraju nove džins kolekcije. Davno je zaboravljeno vreme kad su farmerke nosili samo oni koji su radili sa lopatom i pijukom. Teksas je inače jedan od najjeftinijih materijala uopšte – berzanske cene po metru idu od dva do 12 dolara – tako da je pristupačan najširem krugu ljudi.
Od džinsa očekujemo iste kvalitete kao od automobila – model koji odaje ličnost, mami pripadnike suprotnog pola i pruža osećaj udobnosti. Prilikom kupovine farmerki, treba voditi računa o nekoliko osnovnih pravila, koja prenosimo iz visokotiražnog časopisa „Muško zdravlje“ (Men’s Health).
BOJA
Svetao teksas se vraća u modu. Nemojte ipak da odbacite svoje tamnoplave farmerke da biste ih ponovo nosili tek na proleće ili leto. Jer, i sada možete da ih kombinujete s majicom ili duksom u nekoj jarkoj boji za ležernije dane u kancelariji ili izlazak u kafanu.
Iznošeno je „in“
Iznošen džins jednostavno ima veću draž od novog – na isti način volimo oldtajmere i svoje farmerke iz 1982. To je ujedno i razlog zašto proizvođači do besvesti ispiraju, peskiraju i kamenuju teksas (čisti rokenrol!) da ne biste vi sami morali da ih nosite godinama pre nego što dobiju željeni izbledeli izgled. Reč je o procesu dorade farmerki u džinovskim centrifugama koje satima vrte kamenje ili pesak i gotove proizvode. Tako dorađene farmerke ili jakne mogu da osveže i najkonzervativniju garderobu.
VELIČINA
Tu je presudan pogled iz retrovizora – preciznije zadnji džepovi – to je ono što dame prvo snime na vama. Pokažite da poklanjate pažnju detaljima! Ako ne možete s lakoćom da uvučete novčanik u zadnji džep ili da ga iz njega brzo izvučete, farmerke su vam tesne. Tražite od prodavca drugi par – za jedan broj veći.
Savet plus
Da bi uvek izgledale kao nove, farmerke perite u hladnoj vodi, ali uvek prevrnute, deterdžentom koji ne sadrži hlor. U svako pranje dodajte šolju sirćeta da biste sačuvali originalnu boju.
Komentari (0)