Da li je bolje napraviti ili kupiti gotove sprave za igralište?
Napravljene, kao i gotove sprave za igralište imaju svoje prednosti i mane.
Bez obzira za šta se odlučili na prvom mestu uvek razmišljajte o bezbednosti mališana.
Ako se odlučite da sami napravite mesto za igru za vaše dete konsultujte se sa stručnjakom ukoliko niste vešti i ne zaboravite da sve sprave testirate nekoliko puta pre upotrebe.
Ukoliko, pak želite da kupite gotovu spravu za dvorište pre svega vodite računa o stabilnosti konstrukcije, bez obzira od kog je materijala napravljena. Takođe, svakodnevno proveravajte stanje sprava, kako bi sprečili eventualne povrede, jer vremenom može neki šraf da popusti, drvo da propadne…
Koje sprave deca najviše vole?
Ono što mala deca obožavaju su uglavnom peščanik koji možete i sami napraviti tako što ćete iskopati određeni deo zemlje, ograditi ga i napuniti peskom, a ako se odlučite da ga kupite najbolje je da se odlučite za plastični koji može lako i brzo da se zatvori kada ga dete ne koristi.
Osim toga, deca vole i ljuljaške koje se mogu nabaviti po povoljnim cenama. Prilikom odabira ljuljaške vodite računa o uzrastu mališana, jer se oblik, tačnije stepen bezbednosti, razlikuje u zavisnosti od toga koliko je staro dete.
Ljuljaške se mogu zakačiti za drvo ili određenu konstrukciju, ali vodite računa o stabilnosti kao i o tome da ima dovoljno prostora za ljuljanje.
Ako u dvorištu od ranije već imate sprave za igru kao što su ljuljaška, klackalica ili tobogan proverite s vremena na vreme da li su šrafovi zategnuti, kao i da plastika ili drvo slučajno nisu oštećeni.
Takođe, ne zaboravite da mesto za igru treba da bude sigurna zona, stoga preduzmite sve što je u vašoj moći da mini igralište bute bezbedno. Proverite da li u vašem dvorištu postoje oštri predmeti (ekseri, metalni predmeti) ili oštre ivice da se dete ne bi ubolo ili poseklo. Sve alate za baštu držite pod bravom, a isto to važi i za hemikalije za biljke.
I najvažnije, nikada ne dozvolite da se vaša beba igra napolju bez nadzora.
Komentari (0)