Bez obzira na veličinu i oblik, da bi se oduprle sili teže i teretu godina, grudima je potrebna čvrsta i elastična koža. A za održavanje kože potrebna je redovna i pažljiva nega. Poslušajte savete čuvenih kozmetologa. Grudi nemaju sopstvenu muskulaturu. Jedini podupirači grudi su, zapravo, slabi ligamenti i kožno tkivo koje ih oblaže, objašnjava dr Umberto Borelini, kozmetolog. Zato, ako želite da imate lepe grudi ojačajte grudne mišiće i kožu učinite što elastičnijom.
Kod kuće možete sami pripremiti i sledeću masku: pomešajte kašiku kukuruznog brašna sa malo vode, a zatim nanesite ovu mešavinu na grudi i umasirajte kružnim pokretima. Dok budete masirali grudi, izbegavajte deo oko bradavica, koji možete da namažete bademovim uljem. Na kraju, grudi isperite vodom. Prema rečima dr Borelinija to ćete najbolje uraditi uz pomoć određenih kozmetičkih sredstava, koje treba svakodnevno da utrljavate nežnim kružnim pokretima koji slede oblik grudi i sežu sve do vrata. Zatim, žena takođe treba da vodi računa i o svom držanju. Ispravljena ramena i kičma čine da grudi izgledaju veće i više, otkriva Borelini.
Na tržištu postoji mnoštvo proizvoda namenjenih lepoti ženskog dekoltea. Ipak, pre nego što počnete da ih koristite, stručnjaci preporučuju da istrljate predeo oko grudi, ali vrlo nežno. To možete da uradite uz pomoć specijalne rukavice, tako što ćete blagim pritiskom trljati grudi, ali nikako bradavice. Svako jutro, a možete i svako veče da na grudi stavljate neki kozmetički preparat specijalno namenjen negovanju grudi.
"Kada se odlučite za neki od preparata za negu grudi obratite pažnju da taj preparat sadrži vitamine A, E, C, i B5 jer oni vrše hidrataciju kože i stvaraju omot koji pomaže koži da razvije funkciju prirodnog grudnjaka“, objašnjava Borelini. "Bilo bi dobro da sadrže i ženšen, hmelj, žalfiju, sojino i pirinčano ulje jer to regeneriše kožu, dok baobab učrvšćuje i hrani kožu", kaže De Belis.
HIDROTERAPIJA
Ova vrsta nege je takođe veoma korisna za održavanje čvrstoće grudi. Hidroterapija je u stvari tuširanje grudi naizmenično hladnom i toplom vodom što pojačava cirkulaciju, pri čemu topla voda utiče na širenje krvnih sudova, a hladna na njihovo skupljanje. Zato se preporučuje da prilikom tuširanja naizmenično puštate hladnu vodu (oko 22, 23 stepena) i toplu (oko 37 stepeni).
Na taj način vaše grudi "rade gimnastiku“, a, pored toga, voda masira i zateže tkiva. Uperite mlaz prema grudima, a onda pravite "osmice“. Na kraju, pustite jak mlaz hladne vode (26 do 28 stepeni) na stopala, a onda mlaz podižite preko nogu do srca. Na taj način reaktiviraćete cirkulaciju, koja će delotvorno uticati i na vaš dekolte.
Komentari (0)