Vlažno, hladno vreme i vetar predstavljaju okidač za pojavu specifičnih pojava na koži (ekcema, iritacija…) kod ljudi koji imaju osetljivu kožu. Ovakvi šokovi deluju stresno na organizam i on reaguje pre svega na našem najvećem organu (koži), koji je i u najvećem delu izložen spoljašnjim uticajima.
Naravno, to se, pre svega, odnosi na kožu lica i ruku. Zbog toga se u ovom periodu pojavljuje potreba za nanošenjem zaštitnih krema koje su masnije i koje će predstavljati branu prema spoljašnjim uticajima, gde nas očekuju vetar, kiša, hladnoća, ali isto tako i unutra, suv vazduh i toplota.
Odabir preparata za zaštitu kože lica individualan je prema određenom tipu kože i najbolje bi bilo da se preparati testiraju pre kupovine, odnosno da se potraži tester koji će se koristiti nekoliko dana dok se ne utvrdi da je upravo taj preparat odgovarajući za dati tip kože.
Puderi štite
Takođe, ovo je pravo vreme za korišćenje pudera koji isto tako treba da budu odabrani prema određenom tipu kože, ne samo u smislu nijanse već i zbog posebnog stepena hidratantnosti, odnosno masnoće. U ovom periodu je preporučljivo korišćenje tečnih pudera koji zaista mogu da budu prava zaštita.
Dobra zaštita preko dana ima smisla samo ako se za svoju kožu postaramo pred spavanje i nahranimo je dobrom hidratantnom kremom, kao i dodatkom određenih seruma koji mogu da održe njenu vlažnost, kao i da podstaknu metaboličke procese (Attivatore metabolico „shilly shally“).
Posebnu negu zahteva nežan deo oko očiju i u ovom periodu je zaista neophodno korišćenje odgovarajućih antirida – preko noći lakih, geliranih („siero attivo gel“), a preko dana kremastih, masnijih. Naravno, ukoliko koristite šminku oko očiju, neophodno je korišćenje preparata koji će dobro da se upiju pre nanošenja šminke („borssi occhiali“).
Redovna nega kože lica kod kuće podrazumeva korišćenje odgovarajućih pilinga za kožu jednom nedeljno, uz korišćenje hranljivijih maski koje će omogućiti da koža lica očuva vlažnost, zadrži tonus i dobije dovoljnu količinu minerala i vitamina (vitaminske maske, maske sa medom, matičnim mlečom, na bazi algi…).
Ruke
Zaštita kože ruku se često dovodi u pitanje zbog toga što upotreba kreme zahteva određeno vreme da je koža upije, a u neprekidnoj trci sa vremenom događa se da se setimo svojih ruku tek kada koža na njima počne da puca.
Pored pakovanja, koje možemo da koristimo kada završimo sa radnim danom, („paraffina pomata“ koja se nanosi u tankom sloju i preko nje pamučna rukavica – stoji 15-30 minuta), idealnu zaštitu koži ruku predstavlja flesh instant manikir, mešavina etarskih ulja, soli i usitnjenih minerala, čija upotreba pravi fini zaštitni film na koži ne ostavljajući nikakav masan trag.
Telo
I koža tela, zahteva tretman hidratacije i održavanja tonusa. Svakodnevna nega zahteva nanošenje odgovarajućeg mleka ili kreme za telo, a jednom nedeljno svakako upotreba pilinga. Ukoliko nemate mogućnost upotrebe hranljive maske za kožu tela (nedostatak vremena ili prostora), idealno je korišćenje „flesh body peelling maske“, koji je istovremeno i piling i maska za telo.
Posle upotrebe pilinga, svakako je potrebno naneti odgovarajuću kremu ili mleko, a na delove s celulitom odgovarajući preparat koji redukuje ili sprečava njegovu pojavu.
Stopala
Posebnu pažnju treba da obratimo na stopala koja su ceo dan u obući. Nega stopala treba da podrazumeva dnevno nanošenje zaštitne kreme koja će omogućiti dobru cirkulaciju, zaštititi stopalo od neprijatnih mirisa, zadebljale kože, žuljeva… Preduslov za to je, naravno, udobna, kožna obuća, kao i upotreba čarapa načinjenih od pamuka ili čiste vune.
Takođe, redovna upotreba preparata „flesh instant pedicure“, koji je koncipiran na bazi etarskih ulja, morskih soli, usitnjenih minerala i algi, omogućiće kompletnu zaštitu stopala.
Preventiva
I pored redovne nege kod kuće, pravu preventivu u periodu česte pojave virusnih infekcija predstavljaće pakovanja tela (body wrapping) mešavinom određenih vrsta etarskih ulja i morskih soli, kao i različitih kombinacija algi i gline. Ovakvi tretmani se završavaju upotrebom „immunodefender cream“, koja ima značajnu ulogu u očuvanju imunog sistema kože.
Naravno, sva zaštita u kozmetološkom smislu koja se obavlja spolja ne može da pravi rezultat ukoliko zaboravimo da pijemo dovoljno vode (količine zavise od individualnih potreba), kao i da unosimo u svoj organizam hranu koja je određenih nutritivnih vrednosti.
Idealno je ukoliko smo u mogućnosti da se konsultujemo sa nutricionistom ili lekarima koji se bave intolerancijom ishrane i koji će nam preporučiti namirnice potrebne upravo našem organizmu radi očuvanja njegovog imunog sistema i vitalne energije.
Vodeći računa o svom zdravlju na ovakav način, omogućićemo sebi da uživamo u blagodetima koje nam donosi zima.
Komentari (0)