Ukoliko vam više prija da ležite, pomoći će ako se okrenete na stranu i poduprete laktom, a bebu položite pored sebe. Međutim, ovako dojeći možete da zaspete, naročito ako dojite bebu noću. Tada postoji opasnost da joj nesvesno dojkom ili rukom onemogućite da diše, zato je najsigurnije da se noćni podoji daju sedeći.
Nema strogih pravila: dojite dete onako kako vam je najudobnije – sedeći ili dok ležite
Koji je najudobniji položaj za dojenje?
Izvor: Bebac.com
Prvi podoji, naročito kod prvorotkinja, mogu da predstavljaju noćnu moru. Neiskusne majke su uglavnom u grču jer ne znaju kako da se nameste dok hrane bebu. Strogih pravila nema. Već u porodilištu nekim majkama je lakše da dete doje dok leže, a druge se prijatnije osećaju ako bebu doje sedeći u krevetu. Svaki onaj položaj u kojem se majka oseća opušteno i udobno najbolji je za dojenje deteta.
Ukoliko vam prija da sedite dok hranite bebu, svaka udobna fotelja sa naslonom za ruke će vam pomoći da se osećate prijatnije, dok će stolica na ljuljanje napraviti pravi ugođaj i vama i detetu. Ako ce vam više prijati, noge možete podići na stoličicu. Glavu deteta i leđa poduprite svojom rukom držeći ga u polusedećem položaju. Ovako postavljena beba neće morati da podrigne tako često kao kada leži.
Danas su u ponudi i specijalizovani jastuci koji pomažu mamama da lakše podoje bebe. Oni pružaju potporu ruci na kojoj leži bebina glavica. Jastuci podižu bebu do visine dojke i omogućavaju joj da pravilno prihvati bradavicu, a mama je opuštena što ima za rezultat lakši protok mleka.
Postanite član Bebac porodice! Registrujte se
Da li ste trudni ili imate bebu?
Unesite termin porođaja ili datum rođenja vašeg bebca i pratite njegov razvoj iz nedelje u nedelju.
Komentari (0)