Pre nego što počnete sa uvođenjem kašica u bebin jelovnik, što je obično između bebinog četvrtog i šesetog meseca starosti, potrebno je konsultovati se sa lekarom.
Sa čim da počnem?
Svaki lekar imaće svoju preporuku, ali svi će biti jednoglasni u tome da beba majčinim mlekom treba da se hrani što duže.U ovim trenucima važno je da poslušate lekara, a zatim osluškujte potrebe svoje bebe. Naravno, beba će u početku „praviti face”, ali ovo samo znači da je šokirana novim ukusom, ne nužno da joj se ne dopada.
Pročitajte i: Kada je vreme za kašicu
Bebac sada klopa – kako da znam da je hrana bezbedna?
Sveža hrana za bebe koju sami pripremate može da se čuva kao što čuvate svako voće i povrće. Kada skuvate i pripremite kašicu, povrće ili pire, oni mogu ostati u frižideru do 48 sati, a u zamrzivaču ne duže od tri meseca.
Bebac piše: Kako da ispravno čuvam hranu
Kako da znam da je kupovna kašica bezbedna?
Hrana za bebe koja se kupuje u prodavnici obično je u staklenoj ambalaži, plastičnoj posudi ili kesici koja se može ponovo zatvoriti i ne zahteva hlađenje ili zamrzavanje pre otvaranja. Ove namirnice obično mogu da ostanu sveže na polici 1-2 godine, ali uvek pažljivo proverite datume isteka roka.
Kada se nađete u prodavnici i želite da se uverite u ispravnost kupovne kašice, tj. da budete sigurni da je bezbedna i vakumirana, pritisnite poklopac.
Ukoliko se poklopac ne pomera i „ne klikne” – kašica nije otvarana.
Ukoliko se poklopac može pomeriti gore-dole i „klikne” – kašica je otvarana i nemojte je kupovati.
Demonstrirali smo proces provere kašice za vas – pogledjate video.
Komentari (0)