Šminka mora biti primerena okruženju u kom radite i treba odražavati ozbiljnost. Nije preporučljivo da nemate šminku, ali isto tako ni da izgledate kao na karnevalu.
Pročitajte kakvo se šminkanje preporučuje u poslovnom okruženju.
1. korak
Osam i više sati na radnom mestu ne može da ne ostavi trag na vašoj šminki, ma koliko ona bila kvalitetna. Zato nije na odmet da odmah investirate u neki dobar mineralni puder u kamenu, koji možete da imate u torbici kada vam zatreba malo osveženja lica tokom radnog vremena. Za one žene koje žele minimalno pudera na svom licu, to može biti jedini puder koji će naneti na čistu kožu na koju ste prethodno naneli hidratantnu kremu.
Naravno, za ispravljanje većih nedostataka na koži, koristite i tečni puder, korektor, a na kraju puder u kamenu. Slojevi koje nanosite moraju biti lagani i jednoliki. Ne dozvolite da vam lice izgleda obojeno.
2. korak
Imajte da umu da se poslovna šminka razlikuje od večernje šminke, pa tako teške tamne senke, sjajna rumenila i crveni upadljivi ruževi za usne u poslovnom okruženju ne dolaze u obzir. Nanosite lagane prozračne i suptilne boje. U ovom slučaju manje je više!
Kada koristite ruž ili sjaj za usne, izbegavajte ne samo ekstremne boje, nego i one koje se često moraju ponovo nanositi. Imajte na umu da će vas mat ruževi za usne nakon nekoliko sati činiti starijim i umornijim, zato ih je bolje izbegavati ako je moguće.
Ukoliko ipak nanosite senku, neka ona bude neke neutralnije i pastelnije boje. Takođe, nemojte nanositi masne senke na oči jer postoji velika mogućnost da se zgrudvaju nakon nekog vremena.
3. korak
Klonite se nanošenja srebrnih, zlatnih i drugih neobičnih olovki za oči jer one zaista nisu prikladne za poslovno okruženje. Ako već nanosite nešto od navedenog, držite se crnih i smeđih nijansi i to u ograničenoj količini.
Na trepavice nanosite maksimalno dva sloja maskare. Nemojte ih prenaglašavati. Maskara za posao treba da postigne efekat odmornih, svežih i većih očiju.
Komentari (0)