Postoji verovanje da ukoliko trudnica ima tegobe kao što je gorušica i kiselina to znači da beba ima dugu kosu – odnosno da će roditi bebu sa kompletnom frizurom! 🙂 Da li verujete u to i da li ste za to uopšte čuli?
Foto: Unsplash
Bez obzira na to da li trudnica ima gorušicu ili ne – beba će se roditi sa kosom ili potpuno ćelava i na to se ne može uticati niti se može predvideti. A šta znači ako se beba rodi sa ili bez kose?
Ako se beba rodi sa puno kose – i tokom života će imati istu takvu kosu!
Ova tvrdnja nije baš istinita. Veoma često bebama u prvim nedeljama, odnosno do otprilike šestog meseca, otpadne deo ili sva kosa koju su imali na rođenju. Nakon toga kreće da raste kosa kakvu će (najverovatnije) imati ostatak života.
Pročitajte i: Zašto je kolostrum SUPER-HRANA za bebu
Često nakon što opadne prva kosica, bebama izraste kosa potpuno drugačija od one sa kojom su se rodili, tako da možete očekivati da plavokosa beba zapravo izraste u crnokosu.
Moja beba je rođena ćelava – to znači da će njena kosa biti slaba.
Apsolutno netačno! To što se beba rodila bez kose ne znači da već u prvim mesecima njena kosa neće izrasti duža i gušća nego kod bebe koja se rodila sa kosom.
Foto: Freepik
Beba je na rođenju imala crnu kosu – da li će takva biti ceo život?
Upravo se boja kose najčešće menja kod beba. Neke bebe se rode sa crnom kosom da bi im do prve godine kosa posvetlela i do svetlo smeđe/plave. Naravno, češće se dešava obrnuto – da se bebe rode sa svetlom kosom koja vremenom dobija tamniju boju.
Osim boje kose, kod beba se menja i kvalitet – pa tako one loknice koje ste viđali u prvim mesecima bebe možda neće ostati ceo život, već će vremenom početi da se ispravljaju. Isto važi i za ravnu kosu kod beba koje imaju veću genetsku predispoziciju za talasastu ili kosu punu loknica – samo sačekajte i dajte vremena da kosica naraste i pokaže svoj pravi izgled.
Komentari (0)