Nenasilna komunikacija podrazumeva da kažemo šta vidimo i čujemo, ali i kako se osećamo i koje su naše potrebe. Kako to ostvariti i kako o tome učiti decu?
A – asertivnost, agresija, avion
B – brižno, bezobrazluk, balon
V – voleti, vršnjačko nasilje, violina
G – grljenje, grubost, golubica
Dodajte i vi svoje reči u “Bukvar nenasilne komunikacije” – na to vas poziva DOR Centar za kreativnu edukaciju i umetnost, kako bismo zajedno stvorili lepši svet i bolju budućnost!
Foto: Bukvar nenasilne komunikacije
“Bukvar nenasilne komunikacije” zasniva se na teoriji psihologa Maršala Rozenberga – “Jezik žirafe”. Ovom metaforom predstavlja se otvoren način komuniciranja i jezik saosećanja, uči se o razumevanju i poštovanju sebe i drugih. Suprotno tome je “Jezik zmije” koji predstavlja sve ono što nenasilna komunikacija nije.
Foto: Bukvar nenasilne komunikacije
Na stranicama ovog zanimljivog Bukvara nalaze se reči i igre koje će pomoći najmlađima da nauče šta znači nenasilna komunikacija, kako se primenjuje i zašto je važna. Odrasli su tu da deci predstave pravu moć i lepotu nenasilne komunikacije, a uz pomoć pesmica, rebusa i zagonetki koje se nalaze u Bukvaru roditelji će u društvu dece otkriti jedan bolji i lepši svet put razumevanja, empatije i tolerancije.
Foto: Bukvar nenasilne komunikacije
Povodom Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja DOR Centar za kreativnu edukaciju i umetnost, udruženje koje je posvećeno radu s decom i roditeljima na temu širenja nenasilja, edukacije o nenasilnoj komunikaciji, pripremilo je besplatan primerak “Bukvara nenasilne komunikacije”.
Svoj primerak “Bukvara nenasilne komunikacije” možete preuzeti OVDE.
Komentari (0)