Beba kada se rodi toliko je povezana sa majkom da se prva tri meseca bebinog života nazivaju i četvrti trimestar. Boravak bebe van maminog stomaka u periodu nakon porođaja veoma je bitan za njen razvoj. U tom periodu beba voli i želi da se oseća sigurno, jer se privikava na spoljašnji svet izvan maminog stomaka.
Foto: Freepik
U tom veoma osetljivom periodu novorođenčetovog razvoja bitno je da se beba oseća prijatno i sugurno i da sa njom provodite vreme na način koji njoj prija. Upravo zato važno je naučiti šta male bebe najviše vole da rade.
Ljuljuškanje i nošenje
Upravo jer je bila u maminom stomaku devet meseci beba će nakon rođenja želeti i prijaće joj da bude uz majku. Blizina će bebu držati spokojnu i mirnu, a ljuljuškanje će je vrlo lako uspavati i umiriti ukoliko počne da plače.
Muzika prija bebama
Beba voli nežne melodije i muziku koju ste joj eventualno puštali dok je bila u stomaku. Muzika ne samo da je dobra u datom trenutku za decu, već će im pomoći da se razviju. Ritam i nežna muzika mogu pomoći bebi da razvije ritam koji potom može uticati i na govor kod dece. Uočeno je posebno blagotvorno dejstvo muzike u kombinaciji sa ljuljuškanjem na bebin razvoj.
Foto: Freepik
Bebe vole komunikaciju
Za bebin razvoj bitno je pružiti im komunikaciju, jer se na taj način razvija bebin mozak. Bilo da im pevate dok spavaju ili razgovarate sa bebom na “bebećem” jeziku znajte vaše novorođenče upija sve kao sunđer. Svaki ton, zvuk i reč igraju veliku ulogu u bebinom razvoju, ali i vezi koju roditelji grade sa svojom bebicom. Zato razgovarajte sa bebom i učinićete je srećnom i zdravom.
Masaže i vežbice
Bebama prija masaža koja kroz kontakt pruža nežan dodir i ljubav. Masaža se može raditi pred spavanje, kao deo noćne rutine. Ipak, ukoliko primetite da beba voli masaže ona ne mora biti rezervisana samo za večernji period. Bebe u prvim mesecima života imaju i grčeve, a masaža može biti odličan način da se olakša taj period života.
Bebe bolje napreduju kada nema grčeva
Kao sastavni deo razvijanja i rasta novorođenčeta, u prvim mesecima života, većina bebe ima grčeve. Grčevi se najčešće javljaju nakon tri nedelje života, praćeni prodornim i oštrim plačom u večernjim časovima.
Kako beba raste i razvija se nestaju i grčevi. Beba će prerasti grčeve u trećem ili četvrtom mesecu, ali oni mogu trajati i do šestog meseca. Ako beba plače tri sata dnevno, tokom tri dana, u periodu od tri nedelje, najverovatnije se radi o grčevima. Grčevi se veoma efikasno mogu smanjiti davanjem bebi Infacol kapi koje se mogu koristiti od prvog bebinog dana.
Infacol kapi su klinički testirane i dokazano je da pomažu bebama u olakšavanju grčeva. Prema veoma opsežnom i revidiranom ICORE istraživanju utvrđeno je da 9 od 10 beba ima ublažene simptome kolika nakon korišćenja Infacol kapi. Prema prikupljenim podacima 1.892 roditelja koji su učestvovali u istraživanju dokazano je da 9 do 10 beba ima manje bolove, a da 8 do 10 beba bolje spava nakon korišćenja Infacol kapi.
Jedan od najznačajnijih podataka dobijenih ovim istraživanjem jeste da je 7 od 10 beba imalo manje grčeva već prvog dana korišćenja kapi, dok je čak 97% beba manje plakalo. Svima nam je bitno da bebe bolje spavaju i da što više budu nasmejane. Upravo zato Infacol kapi tu su da pomognu svakom novorođenčetu i neispavanim roditeljima.
*Pre upotrebe detaljno proučiti uputstvo! O indikacijama, merama opreza i neželjenim reakcijama na medicinsko sredstvo posavetujte se sa lekarom ili farmaceutom.
Komentari (0)