Prema istraživanju i pisanju NOIZZ-a, jedna trudna Beograđanka čekala je više nedelja da dobije Bus Plus povlasticu za gradski prevoz, a službenici u tom preduzeću šetkali su je s kraja na kraj grada, od šaltera do šaltera, dajući joj oprečne informacije o procedurama i potrebnim dokumentima.
Da li se trudnice maltretiraju zbog dobijanja Bus Plus povlastice?
Izvor: Bebac.com
Zbog toga se novinari pitaju – postoje li u Bus Plusu jasno definisana pravila i da li su svi službenici upoznati s njima?
Evo šta se dogodilo…
Kako bi ostvarila svoje pogodnosti kao trudnica, jednog vrelog majskog dana, Svetlana Slijepčević, trudnica iz Beograda, odlazi u filijalu Bus Plusa u Palati Beograd. Nije mogla da sanja da će se obično vađenje povlastice za trudnice pretvoriti u višenedeljnu agoniju u kojoj ona, u šestom mesecu trudnoće, treba da pešači s jednog na drugi kraj grada, kako bi ostvarila svoja prava. Umesto kao povlašćena korisnica, u zemlji koja se načelno bori za podizanje nataliteta, osetila se obmanuto.
– U filijalu sam otišla sa izveštajem lekara o utvrđenoj trudnoći, ali su mi rekli da oni to ne prihvataju i dali mi poseban formular koji ginekolog treba da popuni – prepričava Svetlana za NOIZZ.
Foto: Pixabay
Iako su svi podaci koji se tim formularom traže već navedeni na izveštaju koji je donela, srpska birokratija se pita zašto jedna trudnica ne bi na više od 30 stepeni lutala gradom, čekala u redovima kod lekara, pa ponovo u filijali Bus Plusa, samo kako bi ispunila formu? Tu priča tek počinje.
– Popunila sam taj formular, ali kako mi je još važila kartica za zaposlene, moj suprug je taj papir tek kasnije odneo do filijale u Skender Begovoj, gde su mu rekli da formular ne sme da bude stariji od 15 dana. Potom je proverio i u Beograđanki, gde su mu rekli da on ne može da podnese dokumentaciju u moje ime, nego moram da odem ja lično – priseća se sagovornica.
Pored toga što to joj nisu dali sve potrebne informacije prvi put, počinje klasična igra gluvih telefona. Kada je njen suprug ponovo otišao do Skender Begove da uzme novi formular koji ginekolog treba da popuni, rekli su mu kako ne postoji zvanični formular i da to može da bude slobodna forma.
Ko je sada u pravu? Zaposleni u Skender Begovoj ili oni u Beograđanki? Jedni kažu da mora konkretan formular, a drugi prihvataju i slobodnu formu. U Skender Begovoj može i suprug, a u Beograđanki mora lično.
– Tada odlučujem da se obratim korisničkom servisu, a oni mi odgovaraju da ne smatraju da je došlo do bilo kakvog propusta, a u prepisci s direktorom sektora za podršku korisnicima Aljošom Dragašem ponovo dobijam kontradiktorne informacije – objašnjava Svetlana.
Kompletan originalan tekst i ishod ovog slučaja koji je slika i prilika srpske administracije, pročitajte na: NOIZZ.rs >>
Postanite član Bebac porodice! Registrujte se
Da li ste trudni ili imate bebu?
Unesite termin porođaja ili datum rođenja vašeg bebca i pratite njegov razvoj iz nedelje u nedelju.
Komentari (0)