Više je razloga koji dovode majke do izmlazanja. Većinom je to zbog viška mleka koje majka ima, ali ponekad dete jednostavno ne može dovoljno snažno “navući” mleko, pa se majke odlučuju ga hrane na flašicu svojim izdojenim mlekom.
Nažalost, izmlazanje nije uvek baš jednostavno, evo najčešćih problema s kojima se mame susreću!
1. Proliveno mleko
Samo izmlazanje nije ponekad baš najugodniji osećaj na svetu, a uz to svaka kap majčinog mleka zaista je dragocena, pa je slučajno proliveno mleko najgora stvar za svaku mamu koja praktikuje izmlazanje.
2. Kvarenje mleka
Neko je ostavio otvoren frižider ili ste zaboravili pravilno ostaviti izmuženo mleko, a bliži se vreme sledećeg podoja? Za ovakve situacije uvek je dobro imati nekoliko flašica izmuženog mleka u zamrzivaču. Najbolji način skladištenja je u posudicama namenjenim upravo za majčino mleko, ali poslužit će i obične sterilne posudice kupljene u apoteci.
Mnogo je truda potrebno da bi se napunila flašica
3. Kada zaboravite pumpicu
Ovo nije veliki problem ako ste na kratko odsutni, aIi ako se radi o dužem periodu, osim što ćete imati problema s hranjenjem bebe, zbog preteranog punjenja dojki mlekom može doći i do mastitisa. Ako osetite peckanje, stavite tople obloge ili pokušajte sa mlazom tuša umiriti početak upale.
4. Nedostatak privatnosti
Sve je to vrlo lako kada uhvatite neki svoj ritam izmlazanja i dok ste kod kuće, ali van vlastitog doma majke koje se izmlazaju vrlo često se susreću s nedostatkom privatnosti, jer prisetimo se, osim mesta za sedenje, majci je potreban i mir kako bi se mogla doći do mleka.
5. Kada beba počne spavati celu noć
Ako imate naviku izmlazati se neposredno pre hranjenja kako bi beba dobila što svežije mleko, mogli bi se malo teže privići na detetovo celonoćno spavanje bez noćnih hranjenja. Iako će dete mirno spavati, količina mleka u vašim grudima verovatno neće, pa će i dalje biti potrebno noćno izmlazanje.
Komentari (0)