Najveća razlika između morske soli i kuhinjske soli je što sušenjem na više od 650 stepeni menja svoju hemijsku strukturu pa ne sadrži potrebne elemente i minerale kao prirodna so.
U morskoj soli, uz natrijum hlorid, nalazimo osamdesetak različitih elemenata u tragovima poput kalijuma, magnezijuma i mangana, stoga će učiniti čuda za vaše zdravlje, kožu i kosu.
1. Morska so ima alkalizacijsko dejstvo koje pomaže u balansiranju nivoa kiseline u telu i tako eliminiše potencijalne rizike fatalnih bolesti.
2. Može da ojača imunološki sistem, a tada telo postaje otpornije na razne autoimune bolesti poput gripa, alergija i sl.
3. Ima značajna dejstva na kardiovaskularni sistem. Naučnici su dokazali da redovno uzimanje morske soli rastvorene u vodi može znatno da smanji nivo lošeg holesterola u telu. Takođe, drži krvni pritisak pod kontrolom i normalizuje nepravilan rad srca.
Morska so se smatra prirodnim pročišćivačem krvi
4. Metabolički poremećaji, poput dijabetesa, mogu se uspešno tretirati i lečiti morskom solju, jer ona pomaže smanjenju nivoa šećera u krvi.
5. Više od 20 posto natrijuma u našem telu akumulira se u kostima, koje se pak oštećuju usled nedostatka minerala u krvi i telesnim tečnostima. Dodavanjem morske soli u ishranu možete izbeći i lečiti osteoporozu.
6. Morska so je takođe korisna za disajni sistem, a minerali i oligoelementi, kao i strukturni delovi algi koje sadrži morska voda pomažu oporavku sluznice. Morska voda ima blagi antiseptički i antibakterijski učinak, što se pripisuje ionima kalcijuma i magnezijuma.
7. Dobar je izvor kalijuma (koji olakšava funkcionisanje mišićnih vlakana), pa morska so tako blagotvorno deluje na grčeve.
8. Morska so se smatra prirodnim pročišćivačem krvi. Sadrži veliku količinu vitamina C koji deluje kao antioksidans i uništava slobodne radikale. Magnezijum pak omogućava efikasno delovanje antioksidansa. Tako morska so omogućava detoksikaciju ćelija kože apsorbujući sve otrovne materije iz njih.
Komentari (0)