Proleće je pravo vreme za tremane koji će regenerisati vašu kožu, vratiti joj sjaj i svežinu. Da biste je što bolje nahranili najvažnije je da je negujete odgovarajućim preparatima. Ali, da biste dobili pun efekat pre svega je važno da očistite kožu adekvatnim pilingom i tako omogućite da važni sastojci iz preprata za negu dubinski nahrane kožu.
Zašto se radi piling?
Piling je kozmetički metod koji uklanja izumrle ćelije sa površine kože. Naša koža radi bez prestanka, a ćelije iz dubljih slojeva stalno izlaze na njenu površinu i tu odumiru. Tako se na površini kože stvara rožnati sloj koji čini da ona izgleda grubo i bez svežine. Upotrebom pilinga taj sloj se odstranjuje i koža postaje glatka i nežna. Kod izbora pilinga posebno bi trebalo voditi računa ako je koža tanka, suva i osetljiva. Prilikom nanošenja ovog preparata važno je da pokreti ne budu grubi, kao i da piling ne radite pred izlazak na sunce, jer bi mogle da se pojave fleke i opekotine.
Kako deluje?
Primenom različitih preparata za piling koža postaje glatka, meka i nežna. Posle pilinga koža lakše, bolje i dublje upija aktivne supstance, što je čini svežom i jedrom. Takođe, posle redovne nege pilingom uz kozmetičke tretmane koža dobija bolju i ravnomerniju boju tokom sunčanja. Osim što se skida površinski sloj izumrlih ćelija, pilingom se podstiče i bolja cirkulacija koja potpomaže hranjenje kože i izbacivanje toksina.
Pilinzi u salonu
Piling je najsigurnije raditi u kozmetičkom salonu upravo zbog raznovrsnog izbora prema potrebi kože i pravilne nege posle tretmana.
Piling voćnim kiselinama – AHA
Piling AHA kiselinama u poslednje vreme najčešće se koristi za ubrzanu regeneraciju kože. Učinak je blag i savetuje se kao samostalan tretman ili uz neki drugi tretman lica. Pravilnim korišćenjem ovih kiselina dolazi do mikrocirkulacije i koža dobija sjaj i svežiji izgled. Najbolji efekat dobija se ukoliko se koristi uz prolećnu seriju liftinga, jer dovodi do maksimalne regeneracije kože.
Mehanički piling
Najčešće se primenjuje prilikom kozmetičkih tretmana, a radi se fino isitnjenim kozmetičkim peskom pripremljenim pomoću emulgatora. Na kožu se nanosi u tankom sloju, ostavi se kratko da odstoji, a uklanja se blagim kružnim utrljavanjem. Može se primeniti i na kožu lica i tela. Posebno se preporučuje posle sunčanja, kada je koža neravnomerno isperutana.
Dubinski biljni piling
Radi se isključivo ručnom masažom i sastoji se od specijalnih biljnih mešavina. Snaga pilinga, odnosno dubina ljuštenja zavisi od jačine masaže biljem i aktivne supstance u njegovom sastavu. Ovaj piling rade samo obučeni kozmetičari, jer njegovim delovanjem može doći do odstranjivanja epiderma i gornjeg sloja derma. Može izazvati infekciju spolja i iznutra, ukoliko se ne koriste specijalni proizvodi za produženu negu kod kuće koja će pomoći regeneraciju površinskog sloja i zaštitu od sunca ili ozleda iz spoljne sredine.
Piling kod kuće
Piling možete da napravite i sami kod kuće, a od sastojaka izaberite one koji najviše prijaju vašoj koži.
* Piling od mlevenog pirinča
Pomešajte 2 velike kašike mlevenog pirinča sa kašičicom meda i malo limunovog soka. Sa ovom masom istrljajte lice, vrat i dekolte, a ukoliko napravite veću količinu možete i celo telo. Masu stavite na mokar peškirić i snažnim pokretima se masirajte. Zatim se istuširajte i namažite odgovarajuću kremu.
* Piling sa šećerom
Prvo se umijte, pa vlažne dlanove umočite u krupni kristal šećer, a zatim istrljajte kožu lica, vrata i dekoltea. Posle ovoga bi bilo dobro da nanesete prirodnu masku iz kuhinje i na kraju kremu prema vašem tipu kože.
* Piling sa mekinjama
Pokvasite telo u kupki da se razmekša površiski sloj, pa mokru lufa rukavicu ili peškirić stavite u mekinje i dobro izmasirajte kožu lica i celog tela. Zatim se istuširajte i namažite odgovarajuće mleko.
* Nežan piling glinom
Pokvasite kožu lica i tela, pa dlanove umočite u glinu i blagim kružnim pokretima je utrljavajte na kožu nekoliko minuta. Zatim se umijte, istuširajte i nanesite kremu.
* Piling cvetovima kamilice
Ako je vaša koža izuzetno osetljiva uradite piling poparenim cvetovima kamilice, a zatim kožu isperite čajem od kamilice. Ovaj piling ne bi trebalo da se radi na koži koja ima probleme, kao što su gnojne akne ili crvenilo sa proširenim kapilarima.
* Piling protiv celulita
Pomešajte 2 kašike taloga od kafe, 2 kašike maslinovog ulja, 2 kašike malo krupnije soli i kašiku cimeta. Uljem odredite gustinu mase, namažite delove tela sa celulitom i uvijte u foliju, a zatim zagrejte velikim peškirom i držite od 30 do 60 minuta. Sklonite foliju, lufa rukavicom dobro izmasirajte kožu, istuširajte se i stavite kremu protiv celulita.
Komentari (0)