Da bi beba lakše podnela vrućinu u stanu trebalo bi da pije što više tečnosti, vodu ili rashlađeni čaj.
Leti se više znoji, pa ako nije u stanju da reguliše žeđ, može brzo da dehidrira. Bebama je u proseku dnevno dovoljno oko 1,5 l tečnosti.
Ne samo da će ih rashladiti, nego će sprečiti i konstipaciju.
Oblačite bebu u laganu odeću. Može da ima pelenu i benkicu bez rukava, a noću joj pokrijte samo stomačić. Kako su bebe tokom leta sklone osipu, često je tuširajte mlakom vodom, naročito po delovima tela na kojima se nalaze sitne crvene tačke. Ili, vlažnim maramicama ili mokrom gazom često joj brišite vrat, lice i ruke, a protiv osipa koristite bebi puder. Ako je malo starija, dopustite joj da se brčka u kadici.
Kako da rashladite prostoriju u kojoj boravi?
Ujutru i noću, kada se spusti temperatura, otvarajte prozore, a danju ih obavezno držite zatvorene i sa navučenim roletnama i zavesama. Na prozore možete da stavite i reflektujuću foliju koja zadržava čak 70 odsto toplote iz sunčevih zraka.
Dete ne sme da boravi i spava u prostoriji sa klima uređajem. Dečju sobu rashlađujte tako što ćete držati otvorena vrata kroz koja će dopirati rashlađen vazduh iz susedne prostorije. Ako nemate klimu, onda prostorije možete da rashladite i ventilatorom i uz pomoć malog trika: ispred ventilatora, koji će biti usmeren ka zidu, stavite posudu sa ledom.
Bebu tokom dana nemojte izvoditi u šetnju. Činite to samo ujutru i uveče, isključivo po hladu, i ne zaboravite da joj obavezno stavite šeširić.
Komentari (0)