Vaša trudnoća
Merite koliko traju kontrakcije i koliko vremena prođe između kontrakcija koje možete da osetite, kako biste mogli da zaključite da li su lažne ili prave. Sada lakše dišete ali još češće mokrite, jer je materica nisko.
Razvoj bebe
Organi deteta rade kao što će raditi i kad se rodi. Posteljica polako stari, što se na ultrazvuku može videti kao pojava kalcifikacija unutar njene strukture. Većina lanugo malja je nestala, pluća su zrela i proizvodnja surfaktanta, supstance koja omogućava normalno disanje, sve je veća. Težina bebe je oko 3450 gr a dužina oko 50 cm.
Napomena: Svaka beba indvidualno se razvija u majčinom stomaku.
Savet za ovu nedelju
To što je porođaj za koji dan ne znači da treba da sedite kod kuće. On će neminovno doći a Vi ćete sasvim sigurno to osetiti, tako da slobodno možete da se krećete, naravno koliko Vam to odgovara. A jeste li spremili torbu sa stvarima za porodilište?
Sačuvajte matične ćelije svog deteta
Da li ste izabrali kojoj banci matičnih ćelija ćete poveriti čuvanje dragoceni biološki materijal Vašeg deteta? Matične ćelije se uzimaju po rođenju iz krvi pupčanika, pa ne propustite najbolju ponudu.























































































































































ako mi neko moze reci da lu se sme voziti biciklo u ovom periodu? inace sam aktivno vozila medjutim negde u sedmom.mes sam prestala jer mi je dr preporucila mirovanje. sad kad sam bila na kontroli zakazala mi je za nedelju u bolnicu pa me interesuje da li bi mogla tj smela jednu laganu voznju? da napomenem da mi je sada rekla da mogu da se vratim aktivnostima jer je porodjaj blizu. slicna iskustva molim 🙂
Sto je meni moja komsinica rekla “sta jases to dete?”..
U principu nije preporucljivo jer se beba vec spusta polako u porodjajni kanal.
Ja sam pre 10ak dana sklonila bicikl.
Termin mi je 26.8. Ali mi je carski zakazan za 20-21.8.
da li ima neka trudnica da je cula za DIANATAL GEL dr mi je to predlozila za laksi porodjaj jer sam se sa prvim malo teze porodila . pa da uzmem. ja sam obisla par apoteka u zrenjaninu nikad culi za to. e sad to je u kutiji od nzm koliko tuba a meni je dr rekla da treba 2-3 a pakovanje je 13h valjda pet tuba. da li neko zna gde ima da se kupi u zrenjaninu???
U Njemackoj ga, evo vidim na netu, ima po apotekama i kosta cca. 100 eura.
Ima ga u Pozarevcu u apoteci Nana, ja sam ga porucila jer u Novom Sadu isto nema..cekam da stigne ovih dana… 11.800 je cena pa cu podeliti sa jednom drugaricom sto joj u oktobru termin, to bi ti najbolje bilo da nadjes nekog da zajedno uzmete jer ti nije potrebna cela kutija…
Sajt im ne radi pa ako te zanima nazovi na mob.063/456-156.Dostava je besplatna…
Ja sam juce ujutru porucila i evo danas mi stiglo vec 🙂
Cudno svajcarski produkt a nema ga u Svajcarskoj 😔
Pozdrav za sve! 39 nedelja sam. Trudnocu sam odlicno podnela, nisam imala apsolutno ni jedan simptom, osim stomaka 😀 I sad se super osecam, nista ne boli… Imam osecaj da cu da nadrljam na porodjaju 😞 Inace nemam problema sa bolovima, cak ni glavobolje, nikad me stomak nije boleo ni kad dobijem….tako da i ne znam koliki mi je prag bola, a polako me panika hvata…..
Znam kako ti je, isto tako se osjećam. Termin mi je za 8 dana, trudnoća je prošla bez ikakvog problema, hvala Bogu. Nadam se da će i porod isto tako da mi prođe, svi se oko mene više brinu, nego ja sama. 🙂
Isto sam i ja prosla, prva trudnoca, a termin za porodjaj mi je 15.08. Jedino sto u poslednje vreme osetim blage bolove u donjem delu stomaka, slicno kao pred ciklus, samo blaze i sto imam vec par nedelja tup bol u predelu prepona. Svesna sam da su u pitanju lagane pripreme za porodjaj. Stomak mi se jos nije spustio, momku se ne zuri 🙂
Ista stvar. 🙂 I odlucila sam da cu epidural. Iako do skoro nisam tako razmisljala.
9.8 djecak<3
Da li neka od vas pije magnezijum i da li sme posto kazu da moze da razmeksa grlic? Prija mi jer me opusti i ublazava mi grceve u nogama koje imam u toku noci.
smes,mg direkt da pijes
Pila Mg i Ca celu trudnocu.Po preporuci i privatnog ginekologa i ginek . iz DZ
Pozz svima. Termin mi je 01.08. s tim da mi se cini da nemam cak ni lazne kontrakcije ili mozda ni ne skontam. Ima li neka trudnica kojoj je slicno bilo i samo se porodila? Ovako zamisljam da cu prenijeti 20 dana 😖
Nije mi bilo slično jer mi je prva trudnoća ali se isto osjećam. Termin mi je osmi avgust, svi me pitaju imam li lazne kontrakcije a ja pojma nemam. 😀 Bitno je da sa bebom sve u redu pa kad god stigla na svijet!
Da li si se porodila da napises iskustva?
Jovana, ma porodjaj se ni ne nazire T_T ili mi se samo cini. A i plasim se mnogo, ja ni injekciju ne mogu da podnesem. Jedino dobro je sto su suprugu nalazi briseva gotovi tacno na moj termin, i iskreno se nadam da cemo biti zajedno tada. Ponekad osjetim menstrualne bolove i skontam koliko mi je lijepo bilo bez njih 9 mj :’) Beba je izgleda neki muzicar, lupa unutra kao po bubnjevima
te bolove kao menstrualne sto osjetis su sigurno lazne kontrakcije,tako da ipak se priprema maleno<3sretno i drzim fige da sve bude kako trebaâ¤
Termin sutra! Nikako otvorena nisam. Vaginalni pregled bolio toliko da sam vristala i plakala. Nemam pojma kako cu sve podnijeti. Psihicki sam potonula, tolerancija na bol mi je minus beskonacno. Kajem se sto nisam odabrala carski rez
ako ti je za utehu i ja se jako bojim,pogotovo sto nemam lepog iskustva sa prvim porodjajem. ali sve se to nekako prezivi i ne zaboravi se tako brzo kako kazu,ali vrrmenom zaboravis na sve te bolove i mucenje. meni je termin 10.08 vec 2 nedelje ne spavam nocu,zaspim oko 5 ujutru. samu sebe jedem..
Termin 06.08…djevojcica :)â¤
Pozdrav buduce mamice.Samo da se pohvalim da sam donela na svet jednog zdravog i jakog decaka Nemanju.Sve pohvale za Betaniju,,stvarno svaka im cast.Buduce majke sretno
ima li tko iskustva sa uskom karlicom, pisite.
ja imam usku karlicu,prvo dijete sam rodila na carski,drugo prirodno za 20 minuta,i sad trece isto prirodno treba da rodim.prirodni porod mi je protekao tako fino i brzo,nadam se da ce i ovaj treci.zelim ti sve najbolje<3
Termin 2 avgust, decak ☺
Nama 3. Avgust, isto decko:) srecno🤞
meni 01.08. 🙂 Srećno
05.08. Nadamo se devojcica, nismo sigurni :’)<3
8.8 djecak<3
Samo da utesim sve mame trecerotke da sam se ja porodila nocas i da je sve bilo toliko brzo nakon probijanja vodenjaka.Jedno divno iskustvo u GAK Visegradska,sve pohvale za porodiliste!Srecno ostalim mamama.
hvala za utjehu,meni je isto treca trudnoca,pomalo me hvata trema posto je porod blizu:)
Pozdrav, ulazim u 39. nedelju trudnoce i zakazan mi je carski zbog makrozomije (beba teza od 4kg). Da li je neko imao slicna iskustva, da li se desavalo da pogrese kilazu? Inace do pre par dana sam mislila da cu prirodnim putem
drage moje ,bili smo danas na pregledu 37+5 smo nedelja po uz,po menst 39ned. Dokt kaze sve je uredu, grlic skracen smeksao, i pise na izv otvorena za 2 poprecna prsta, jel zna neko sta to tacno znaci ? da li cemo skoroo . 26 jul termin 🙂
Da li je imala neka od vas na ctg otkucaje bebinog srca do 200?
Ctg meri kontrakcije, ne otkucaje bebinog srca. Inace otkucaji idu i do 150 sto je normalno za bebu.
Ctg meri kontrakcije, ali takodje i otkucaje bebinog srca.
Inace 200 otkucaja u minuti jeste izvan granica normale ali je moguce da je beba bila jako uzbudjena uz nekog razloga u tom trenutku.
Buduce mame,da li imate strah od porodjaja?Meni je za 12. dana termin i bas me hvata neka trema….Prvi porodjaj mi je bio dosta tezak,pa verovatno vodjena time,sad se plasim…
Imam,ista prica i kod mene.
Da li ste se porodili i kako je protekao porodjaj?
mame ima li neka od vas iskustvo da je doktor rekao da beba nece ni za npr 10 dana, a svi se porodile prije? kod mene je beba vec spustena u kanal, ali nije skroz koliko treba, cerviks skracen, meksi, otvorena prst i stalno imam jake lazne kontrakcije u poslednjih par dana. traju po par sati pa prestanu. prvo sam rodila 2 sedmice prije pa se nadam da ce i drugo prije termina zbog ovih simptoma.
Pozdrav mame 🙂 Termin mi je 20.07. Od sinoc na svakih 3-4 sata osjecam jace bolove u donjem dijelu stomaka, traju nekih10-15 min. Prva trudnoca mi je i strah me da li je to normalno
Drage mame, kako provodite dane pred dolazak bebice? 🙂 Da li ste sve spremile? Da li je neka od vas kupila postporodjajni steznik ili planira da ga kupi i kada ga je najbolje koristiti? 🙂
Mi cekamo devojcicuâ¤
Ja bih jos dodala na ovo pitanje kada se moze koristiti steznik u slucaju carskog reza?
kupila i planiram da ga koristim odmah 🙂 sto se tice carskog reza, moje prijateljice su ga takodje odmah koristile,jer im je dnevno funkcionisanje bilo mnogo lakse uz njega..
Tačno je da steznik u slučaju porođaja carskim rezom znatno olakšava kretanje jer steže samu ranu i samim tim ne morate vi da je rukom stežete. Ja sam se porodila u prvoj trudnoći carskim rezom. Nosila sam steznik nedelju dana posle skidanja konaca.
Da li neka mama ima iskustvo od skoro iz Višegradske? Kakvi su uslovi,doktori,babice?
hvala â¤
39 nedelja tacno, a po uz 38,bebac je dobro, ali se bas smirio… Druga mi je trudnoca… Interesuje me posto mi je doktorka rekla da je zrelost creva bebe 1stepen,da li je neka buduca mama upoznata sa tim i da li je opasno ako bebac izadje pre 40nedelje?
Od 37. nedelje je beba potpuno formirana i smatra se da je rodjena u terminu.