Prenos embriona poslednji je korak u procesu vantelesne oplodnje.
Embriolog analizira razvijene embrione, procenjujući njihov kvalitet i održivost. Cilj je izabrati najzdravije embrione sa najvećim potencijalom za uspešnu implantaciju.
Kako izgleda embriotransfer?
Embriotransfer je vraćanje embriona u matericu i obično se obavlja tri do šest dana posle aspiracije jajnih ćelija. Debljina i prijemčivost endometrijuma ključni su faktori za uspeh prenosa.
Ovaj postupak ne traje dugo i nije bolan. Reč je o minimalno invazivnoj proceduri koja obično ne zahteva anesteziju. Da bi se povećala preciznost, procedura se često izvodi uz pomoć ultrazvučnog snimanja.
Pacijentkinja leži u ginekološkom položaju. Lekar koristi abdominalni ultrazvuk kako bi vizualizovao matericu i pravilno postavio kateter, unutar kog se nalaze izabrani embrioni.
Tanki, fleksibilni kateter se uvodi do unutrašnjeg dela materice, endometrijuma.
Embrioni se pažljivo oslobađaju pomoću tečnosti. Ovaj korak je vidljiv na ultrazvuku u realnom vremenu.
Ovaj postupak je uglavnom bezbolan, ali može izazvati blagu nelagodnost. Po pravilu se ubacuje jedan do tri embriona u šupljinu materice. Izabrani embrioni se smeštaju u tanki kateter, fleksibilnu cev sa zaobljenim vrhom. Kateter se pažljivo uvodi kroz grlić materice i u matericu.
Šta posle embriotransfera?
Nakon embriotransfera, započinje se sa daljom terapijom koja se navodi u otpusnoj listi. Preporučuje se mirovanje prvih nekoliko dana, ali nije potrebno strogo ležanje.
Deset do četrnaest dana nakon transfera radi se test krvi na beta hCG, koji potvrđuje da li je došlo do trudnoće. Ukoliko test bude pozitivan, sa terapijom se može nastaviti, a ako je negativan ona se obustavlja.
Moze li mi neko reci sta podrazumeva mirovanje? Posto sam citala na raznim sajtovima i forumima i svuda pise drugacije!! Unapred zahvalna!
Draga moja ja sam radila VTO prije 20 dana,i na otpusnici mi je pisalo mirovanje. Moja doktorica mi je objasnila da to nikako nije strogo lezanje. Jer od lezanja nema nista gore. Krv treba obavezno da cirkulise,sto znaci da mozes umjereno da se kreces,mozes raditi neke lakse kucne poslove,(brisanje prasine,kuvanje rucka,pranje sudja,slaganje vesa). Ono sto ona meni nije preporucila je usisavanje,sirenje vesa-zbog toga sto ne bi smjele dizati ruke iznad glave,dizanje teskog tereta.
zdravo , jas sam takodjer radila embrio transfer i nakon toga doktori su mi rekli da prve dana mirovati ali ja bash taj dan nakon trasfera sam bila u pokretu jer zivim u nemackoj i sam morala da trcim po tramvaj i evo sad sam vec 5 nedelja u trudnoci i sam od prvi put ostala trudna hvala bogu i zelim takodjer vama puno srece mislite pozitivno i verujte u sebi i bice sve u redu a samo sam htjela rjeci da to ako hoce da bude bice i svaki covjek je intividua puno pozdrav i jos jednom zelim vi puno srece .
“Prva dva dana strogo mirovanje, nakon toga se ponasajte kao da ste trudni, a da to jos uvek ne znate. Osim podizanja tereta, cucanja, ne ruke iznad glave, ne putovanje (truckanje), ne skakanje i trcanje.” To je meni dr rekla. Sve sto ti je rekla i devojka gore. Srecno nam svima. ðŸ‘ðŸ¼ðŸ’•
Zdravo svima , jas sam prvi put embritransfer uradila i proslo je super , doktor su mi rekli posle ubacuvanje da ne radim sport i te stvare i da samo prvi dan mirujem, jas sam posle transfer taj isti dan kad sam izasla is bolnice jer zivim u nemackoj morala sam da trcim za tramvaj i taj tan bash kad sam trebala mirovati jas sam bila bash ono u pokretu celi dan , pa hocu da kazem da smo svi mi razliciti jer jas sam ostala u trudnoci nakon prvi put i evo sad sam vec 5 nedelju u trudnoci i sad cekam sljedeci termin za eho da cujem malo kucanje srca
zelim vam svima puno srece i verujte mislite pozitivno i bice sve u redu .
Pozz.Ja sam pre deset dana radila vto i danas sam prokrvarila
..
Ne puno ali ima po nekoliko kapljica….da li neko zna sta je to ili je kraj
Postovane kako da se pocanasm posle Et.rad ili ne, intimni odnosi ili ne?prva mi je vto.hvala vam na odgovorima
Pozdrav svima. Ovo mi je prva vto. Ja sam imala transfer 20-og ovog meseca. Isli smo do stadijuma blastociste i od 4 dve su mi vracene. Imam 26 god a kod supruga i mene je u pitanju njegov los spermogram. Sta mislite kolike su sanse da uspe iz prvog puta? I da li znate ako ne uspe prva vto koliko se ceka na drugu vto i sta sve treba? Inace idemo preko drzave, tj besplatno. Hvala unapred
Radila sam embriotransfer 6 dan od punkcije jajnih celija, lezala 2h na klinici i putovala 280km do kuce i naravno preležala na zadnjem sedištu autu jer ne sme da se sedi. Prva mi je vantelesna i prva trudnoća. Svima zelim puno srece ♥
Pozdrav svima! Kod mene je embriotransfer radjen petog dana nakon punkcije jajnih celija. Embrion u fazi blastociste. Tri embriona, jedan vracen, dva zamrznuta. Embriotranfer prosao bez ikakvog bola i tegoba. Na moje pitanje lekaru trebam li mirovati i izostati sa posla nekoliko dana on je rekao da sto se njega tice mogu ici trcati maraton.😄 A sto se posla tice odmah od narednog dana mogu raditi. Nije me pitao ni koji posao radim ni koliko je tezak…I tako ja posle embriotranfera 350km voznje do kuce. Posao, spremanje rucka, pranje i motanje vesa, uzivanje… Rezultat 7 nedelja trudna iz prvog pokusaja nakon sest godina cekanja. Mnogo puta sam procitala da ako hoce da se ”zakaci” zakacice se ako ne nece pa makal mirovale i nedeljama nakon et.
Pozdrav svima. Radjen mi je embriotransfer 06.04. odmrznute 3 blastocite nakon prve neuspesne vto. Ko ima iskustva neka mi pomogne savetom kako da resim moj problem. Naime, razbolela sam se 7 dana nakon et, nemam temperaturu, nos mi curi, grlo svrbi, pecka me pri mokrenju. Moze li to da naskodi uspesnosti postupka? Smem li da uzmem besto od lekova? Pijem dosta tecnosti, jedem med, limun, beli luk.
Molim za pomoć,pre 12 dana odradjen mi je embriotransfer,danas sam vadila krv čekam još rezultat…imam braon sekret već par dana za šta sam načula da je ‘ dobar znak’…upravo sam uočila krvav trag…da li neko može da mi objasni ili može da predpostavlja o čemu se radi?
Da li je moguce da se ET radi dva dana nakon punkcije?
Nakon inseminacije bila sam u sobi sa zenom kojoj je radjena aspiracija. Rekli su joj da dodje za dva dana sa punom besikom zbog transfera.
Cao
Radila sam embriotransfer prije 3 dana
Uglavnom odmaram ,ustanem da prosetam krug po kuci zbog cirkulacije
Vidim racuna o zdravoj ishrani
Medjutim,par puta sam čučnjla ,savijala se ,naravno
ne naglo vec pazljivo (kako bih uzela nesto iz fioke ,dohvatila obucu sa poda,obula carape itd)
Da li to predstavlja problem? Jer citam u komentarima da je zabranjeno cucanje i istezanje.Inace ovo mi je prvi put da radim vantjelesnu 🥰
Ćao, mi smo punkciju imali krajem februara pa mi je doktor rekao da embriotransfer radimo sledeću mesec pošto sam imala dosta Folien, 21 ukupno od njih 20 se primilo. Tako da su nam 10 embriona zamrzli 6 su AA klasa (tako doktor kaže) a 4 su po 2 zajedno. Tako sa smo mi embriotransfera imali krajem marta sad. Prošlo je 7 dana. Nemam nikakve neobične simptome. Rečeno mi je strogog odmaranje 7 dana. Posle 14 dana da se uradi test i sad čekamo. 😊 Nadamo se pozitivnom testu. ðŸ€
Radila sam embriotransfer 15.04, danas mi je treci dan.. i na ulozku mi se pojavio braon sekret (nekoliko kapljica). Moze li neko iz iskusta da mi kaze, da li je to dobar ili los znak, molim vas?? Vikend je pa ne mogu zvati doktora
Isto, moj transfer je izvrsen 7.06.21…danas mi je peti dan i ne prestaje
Meliha ,jesi li radila betu?
Pozdrav devojke. Htela sam da se prikljucim nekom forumu u nadi dodatnih ohrabrenja, jer zaista su dugi dani do bete. Imala sam dva, hsg, polipektomiju na kojoj je utvrđena endometrioza i nakon toga četiri inseminacije, , sada sam prvi postupak vto, još sedam dana čekanja do beteee… Nadam se dobrom rezultatu i napokon bebici🙂
Pozdrav Borka i ja sam radila transfer 26. 06. Danas mi je 6 dan od tada malo me boli stomak kao da cu da dobijem i sva sam se nadula, ne znam kako je kod tebe. U ponedeljak cu radititi Batu pa cemo videti, drzim nam fige â¤ï¸
Borka zelim ti pozitivnu betu .Moj transfer je bio 2.7 i tek 16 tog radim betu .Budi opustena i pozitivna
Pozdrav Ljljana, ti radiš u ponedeljak betu a ja u utorak, držim ti fige isto koliko i meni, šaljem ti pozitivnu energiju da imamo pozitivne beteâ£ï¸isto i ja sam naduvena i taj osećaj, kada ću da dobijem, koji se sinoć malo i povećao, pa sam se zabrinula ali je prestalo i od jutros isto imam taj osećaj, podnošljivo. Jel miruješ, ležiš ili ne?
devojke ja sam imala embriotransfer dve blastociste 14.06 i 24.06 pozitivna betaaaa(64,8),a 01.07(2593) tako da nemojte gubiti nadu i meni je četvrti i peti dan bilo tragova na papiru kad se obrišem kažu to je krvarenje usled ugnježdenja a odma po transferu sam dobila utrogestan,prednizon,pregnacare i fraxiparin 0.3 koji je sad povećan na 0.6 za nekih 15 dana idemo u Novi Sad da vidimo koliko nas je
Pozdrav devojke, moja beta je 308 danas , 11 dan od transfera 😊😊presrećna sam, želim i vama mirnu i lepu trudnoćuðŸ€bas tako, samo pozitivne misli, apsolutno su najvažnije, samo prebrodite bilo koju sumnju pozitovom i sve je u redu 💕
Borkaa, cestitam 😊 meni je beta 13ti dan 278, sutra idem opet da vadim, nadam se da ce biti opet pozitivnoo, uuff 😊😊🥰
Bravo ženo…
Cestitam..ðŸ‘ðŸ‘ðŸ‘
Ja sam iz CG,a u Beogradu upravo čekam embriotransfer za dva dana..Punkcija jutros bila!
Treći pokušaj…sve na isto mjesto!
Nadam se !ðŸ™
Imam 44 godine, imala sam 9 celija, 6 oplodjenih i u ponedeljak imam svez transfer na insistiranje lekara dva embriona. Koliko vas je imalo vise od 1 embriona transferovano ?
Caaao drugariceee 😊 nova sam ovdeee.. 😊 radjen mi je embriotransfer 13.07., a betu radim 26.07.. Ne mogu da docekam.. Nemam nikakve simptome, tragove krvi i ostalo.. Jedino me s’ vremena na vreme preseca u stomakuu, i bole me grudii… Da li je to sve normalnoo?
Svima zelim puno srece â¤
Ćao Milice, želim ti puno sreće i veoma uspešan transfer, da uskoro ugledaš veliku betu😊 jesu dugi ti dani ali pokušaj da se opusti, samo gledaj komedije i smene snimke i telo ćeš dovesti u balans lepe energije 🙂
evo da se javim juče bili na uz i ima jedan bebac sve ok čuju se otkucaji srca doktor preporučio strogo mirovanje polako ukida prednizon a uvodi aleract i utogestan smanjen na 2*200
Cestitaam tii 😊
Ja u ponedeljak radim betuu.. I ne znam sta da ocekujem.. Danas mi je 10ti dan od transfera, i imam bokove u predelju materice.. Da li je to normalno?
Super i ja sam bila na ultrazvuku, sve je ok, čuju se bebini otkucaji srca😊 samo su mi malo uvećani jajnici, kaže da malo vise pijem i jedem.. Inace sam na 3 puta 200 utrogestanu i dalje i progesteron inekcije svaki treći dan..
Joca123, imala sam i ja takve bolove, onako, kao kad treba da dobiješ i ništa više. Samo budi strpljiva i veruj. Postoji jedna odlična rečenica koja meni pomaže da fokus sa lošeg okrenem na dobro, a to je NEKA TI BUDE PO VERI TVOJOJ, tako da, samo veruj i… ma već je tu beba😊🙃ðŸ€
Radila sam, 13ti dan mi je beta 278, sutra opet ponavljam, i jako se nadam da ce biti opet pozitivnaaa, jako jako jako… 😊😊
Joca123 divno, čestitam od srca🙂
Caoo.. Da li je neko imao ovakav slucaj, i da li zna nesto o tome, jako se brinem.. Pre tri nedelje mi je uradjen embriotransfer, obe bete veoma pozitivne.. Cekam ultrazvuk jos nedelju dana, malo jace.. Medjutim, pojavio mi se tek tek, svetlo braonkast iscedak.. Jedan dan jako malo, pa jedan dan nista, i sledeci dan opet malo… Jako se plasim, a kod doktora mpgu tek sledece nedelje.. Molim vas, za savete, iskustva..
Pozdrav, drage moje🙋ðŸ»â€â™€ï¸ Danas sam imala embriotransfer, da li nas ima jos? 🙈
Moj ET je bio 25.09. Sada mirujem i cekam… nadam se najboljem ðŸ˜
Cao svima ja sam imala 25.10
Meliha, I ja sam imala embrio transfer 22.09. Kako se osecas?
Bas ponekad imam problem sa komenatima na ovoj stanici, ne znam ni dal se uspesno obajvio komentar ili nije.. ali ponovit cu opet.. ne osecam apsolutno nikakve simptome, odmaram mirujem i tako.. Betu radim u petak(1.10), iskreno malo se plasim rezultata🤦ðŸ»â€â™€ï¸ Kako se vi osecate?
Dobar dan svima….
Htela sam da pitam da li je neko imao pozitivno iskustvo sa krioembriotransferom?
Meni je 29.09. uradjen drugi transfer sa zaledjenim blastocistama. Prvi put je bio neuspešan
Da li neko ima neki savet?
I ja sam imala svoj drugi kryotransfer, koji je nazalost bio neuspesan😢
Zdravo svima.
Naime nova sam ovdje.. Juce sam imala embriotransfer, vracena je jedna blastocista. Doktori kazu da ce uspeti 90%, ja se nadam da ce tako biti. Ovo mi je prvi pokusaj vto. Sada ne znam kako da se ponasam i sta da radim. Da li da samo leskarim i da se ne ustajem puno ili kako vec? Da li me mozete posavjetovati?
Inace sam iz Crne Gore. Betu treba tek 19.og da radim, a do tad mi je cinimi se vjecnost…. Ne mogu iscekati…
Zdravo. Posle dužeg vremena da naletim na forume svežijeg datuma. 😀 Mada izbegavala sam čitanje. Prolazim kroz prvi VTO, 16.10.uradjen embruotransfer 3 blastociste, dr je rekla da mogu već 24.10.da uradim betu. Ziva nisam jos ovaj jedan dan.
Zdravo,
koristim utrogestan i estrofem za trudnocu sad sam dobila vaginalnu gljivicnu infekciju pa me zanima dali smem da koristim mikonazol mast. Dao mi je doktor ali se bojim da ne bude neki problem. Imate li vi mozda neki savet? hvala vam
zdravo
Caoo ima li koga? ♥ï¸
Pozdrav devojke
danas smo radili krioembriotransfer, vracene su dve blastociste kvaliteta C. Trenutno mirujem, lezim, ali kad ustanem kao da me bole jajnici , da li je i vama tako bilo ? Pa se zato plasim da ustajem , pa cak i da piskim. Pozdrav
I mene bole jajnici, ali imam osećaj da kad odem u wc da mokrim da mi je mnogo lakše…Sutra radim betu, pa ću znati dal je uspelo ili ne! Pozdrav
Zadnji mentor. ciklus 09.12 a kriotransfera radjen 28.12. dva zamrznuta embriona jedan četvorocelijski a drugi osmocelijski. Pijem estrofem 2*4 mg, I utrogestan vaginalno 3*200mg,fraksiparin 0,3 mg, svaki dan, prolutex 0,25 mg u stomak, aspirin od 100 mg, od simptoma nista posebno jedno dva puta me zignulo u predelu jajnika, ali me glava boli kao pred ciklus, stomak naduven i grudi mi natecene svi simptomi kao pred ciklus. Od transfera 5 ili 6 dan odem I kupim neko pecivo i malo čokoladnog mleka povraćala sam 7 h neprestano, nzm da li je od toga ili je od terapije i posle nista mi nije bilo. Da li je neko imao takve siptomene. I kakav ishod ste imali?
Danas mi je drugi dan od transfera, i osecam blage bolove u stomaku, i stalno mokrim, jer mora da znaci da ce biti negativna beta
Zdravo, imala sam krioembriotransfer 6.2.’23.
Evo danas mi je drugi dan,imam blage bolove u predelu donjeg stomaka,
Da li moze neko da mi kaze, da li je imo iste simptome i sta to moze da znaci..
Prva mi je Vto, hvala unapred🥰
Hej jel si radila betu?, ðŸ™â˜ºï¸â˜ºï¸
Krio-embrio radjen 15.2,vracene 2 blastociste. Problem tanak endometrijum pa sam to resila PRP tretmanom,kao zadebljao se. Od samog transferq do danas 6. Dan bol umerena u stomaku,stalno mokrenje i grudi bas bole.. koristim utrogestan pa sam sva u haosu oko simptoma. Nisam primetila implantaciju…tek 14. Dan radim betu. Da li da odradim i pre toga? Kako izdrzati jos koji dan…
Ranka, ja sam radila isti dan fet kad i ti. Simptomi su nam slicni, svaki dan imam blage bolove u stomaku,kao da cu da dobijem.To ne mora nista da znaci. Grudi su isto osetljive, stalno piskim, ali mislim da je to od puno tecnosti koju unosim. Jutros sam odradila betu iako mi je receno na 12 dan, i pozitivna je 56.Tako da nemoj da brines. Srecno.
Zdravo svima, da li je neko imao problem sa prolaktinom i svoja iskustva? Odradjen krioembriotransfer , juce odrađena Beta i hvala Bogu ðŸ™pozitivna je!! Ali me buni sto su mi rekli da nastavim sa dostineksom za prolaktin koji sam pila kao redovnu terapiju jer je bio problem , ako je neko imao iskustva zahvalna sam na odgovoru?
Transfer rađen 18.03’23. 5og dana, vraćene 3 blaste, 2 smo zamrznuli, od simptoma grčevi prethodna dva dana u do jem delu stomaka, danas ništa, grudi samo bradavice bole na dodir, betu radim 25og, izludeću…. 🥰 Kakva su vaša iskustva sa blastama?
Cao Jelena, kod mene je bio krioembrio 28.02 i radila betu tek 11 dan , hvala Bogu pozitivna 617,50 vraćena dva embrija sad krajem meseca tek na uz!! Samo možda treći , četvrti dan malo ziganje u donjem delu stomaka , i posle možda još neki dan malo neko boluckanje i to je to !! Posle toga ništa Al zato jedva čekamo uzðŸ™A u suštini kad se embrion hvala treba da bude takav osecaj kažu 🙂!!
Jeste radili betu kakva je?
Jeste radili betu kakva je?
Pozdrav svima. Zanima me da li je neko upuce ili je neko imao iskustva sa doziranjem estrofema nakon potvrdjene bete? Imala sam fet, pila estrofem 3×2, nakon potvrdjene bete 3×1, i sada sam u 10-oj nedelji, dva puta sam vec pitala doktora da li da postepeno smanjujemo, on nece jer imam sindrom nestalog blizanca, a ja se plasim da je vec trebalo da smanjimo dozu, mislim da ne sme samo naglo da se prekine u 12-oj nedelji kako on kaze. Misljenja?
Zdravo Lenice, ja sam 9-nedelja i dalje pijem 3×2 , doktor mi ništa nije rekao a nije ni smanjio ! Na sl kontroli pitacu do kada se pije , a koliko znam da treba do 12 -te nedelje !! Sad verovatno oni znaju do kada se pije 🫣
Zdravo svima..
Imala sam transfer zamrznute blastice (5 dana stare) 12.04.2023., danas mi je četvrti dan ako se dan transfera računa kao nulti dan. Zamrznute, jer prošli ciklus nisam mogla raditi transfer jer sam jako reagovala Dr. Se plašio hiperstimulacije pa smo zamrznuli sve.
Od simptoma imam bolne bradavice na dodir ali moguće da je od utrogestana, odmarala sam svih ovih dana od transfera. Sutra idem u shopping malo mozak odmoriti 🙄.
Terapija mi je: utrogestan 3×3 estrofem 4×1 aspirin 1×1 folacin 1×1
Želim svima pozitivne bete, i sama se nadam svojoj.. 🥹 Imam 25 godina i nadam se da će ovaj prvi transfer uspjeti. â¤ï¸
Cao i ja sam radila 16.4.2023 transver na Uskrs nadam se da je to neki dobar znak.Drzim nam palceve.ðŸ˜U kojoj si bolnici radila
Zdravo, drage ženice. Ja sam pre 7 dana imala embriotransfer..ponekad osetim grčeve ali ništa van toga.. jel to normqlno?
Zdravo, koliko nas ima koji čekamo betu?ðŸ˜
Pozdrav svima
Zanima me sledeće
Krioembriotransfer rađen 10.04.2023., vraćena jedna odmrznuta blastocista, nakon toga dva testa pokazala negativno, a menstruaciju još nisam dobila (kasni 6 dana). Betu nisam radila…od prije dva dana imam smeđi iscjedak…
Da li stiže M ili ima šanse za pozitivnu betu? Danas je 13-ti dan od FET…
Hvala na odgovorima 🤗🤗🤗
Cao, meni je isto radjen krioembriotransfer 18.04 i vracena jedna blastocista. Takodje sam radila 2 kucna testa i oba negativna ali racunam da je jos rano za njih. Vama je danas 14ti dan od transfera pa racunam da beta mora biti pozitivna ako ste trudni 🤞
Pozdrav svima,
17.04.2023. Sam imala transfer 3 trodnevna embrija.
5dnt sam osjećala kao da me netko nožićem bocka po jajniku, pa stane i tako kroz cijelu da.
U noći me probudilo presjecanje u trbuhu koje je kratko trajalo.
6dnt tokom dana opet to povremeno probadanje kao nožićem, ne znam kako bi opisala.
Dva dana su me grudi samo malo boljele i zatvor od Utrogestana. Ništa više od simptoma.
Betu vadim 02.05.2023.
Dali ima itko pozitivno iskustvo bez nekakvih velikih simptoma?
Ovo mi je treći postupak, dva neuspješna.
Svima koje čekate svoje rezultate želim sreću i pozitivne misli 😀
Da li je neko imao vracanje dvodnevnog embriona i kakva su iskustva, poz ili neg beta?
Meni vraćena 2 dvodnevna 27.5. Danas ću raditi betu, ne mogu više da čekam.
Cao,zene, jel mozete da mi kazete koju terapiju ste pile pre Feta? Trenutno sam u postupku i dr mi je od terapije dala belu progynovu 3×1 i letrozol 2×1 od drugog dana ciklusa i prednison od 8 dana ciklusa. Ono sto me buni je to da bela proginova stimilise estrogen a letrozol ga blokira… inace hormoni su mi uredni.
Ovo je drugi pokusaj vracanja embriona posto mi je u predhodnom pokusaju vracanja sa istom ovom terapijom izazvala krvarenje ( od 7dana) pa je fet odlozen… sada dobijam istu terapiju,a ocekuje drugi rezultat. Bojim se da ce mi opet biti odlozen Fet zbog njenog ne adekvatnog lecenja. 😔
Cao. Evo mog iskustva, meni je pred sva tri feta terapija bila od 1.dana ciklusa samo estrofem 3x2mg koji su nakon prvog ultrazvuka (oko 12.dana ciklusa) povecavali na 3x4mg uz uvodjenje utrogestana 3x200mg dnevno otprilike 5 dana pred fet. Do sad dva neuspesna feta, cekam na betu 04.juna pa videcemo. Inace mi uvek (bar se meni cini) kasno rade transfer kad sracunam kao 3-4dana pred novi ciklus a ja nekako osecam da sam spremna za transfer oko 16-17.dana ali dzaba, odem za Prag kad mi kazu. Ne znam kakva su iskustva sa fetom iz prirodnog ciklusa bez ovih terapija. Imamo jos jedan zamrznuti embrion od 5 dosadasnjih pa ako ne uspe volela bih da probam tu poslednju tamo tako (pod uslovom da klinika hoce).
Cao drugari, imala sam fet 19.5. tj pre 3 dana u Pragu, vracene dve blastociste. Inace za sobom imam dve neuspele trudnoce (prirodno) pre nekih 7 godina. Nakon toga 2 inseminacije neuspele pa hiper u postupku u Pragu pa dva neuspela fet-a sa po jednom blastocistom. Sada smo pokusali sa dve blastice iako se jaako plasim blizanacke trudnoce ali ono sto sam htela da pitam je da li su vece sanse ovako da se barem jedna beba zakaci. Imam 38 godina i bas nekako gubim nadu iskreno, plus znam da sam laik, nisam doktor ali svaki put se osecam kao da mi kasno rade fet, sad sam imala pripremu estrofem 3x2mg,pa posle uveden utrogestan i pred sam fet (23.dana ciklusa) dobila sam i inekciju progesterona jer mi je dosta nizak. Inace u normalnom ciklusu meni su dosta ranije ovulacije, ciklus mi je na 27dana i to uglavnom u dan tacan a ovulacija 10-12dana ciklusa. Da li je to bitno za fet , dr je ovde samo endometrijum pratio i na osnovu toga sam dobijala instrukcije iz Praga kada ce mi biti transfer. Hvala ako neko odgovori i izvinite na poduzoj poruci 🫣😅
Pozdrav Bokac, vidim da si koristila estrofem tablete, pa me zanima gde si ih nasla? 😳 Ne mogu da pronadjem nigde! Isto imam fet u pragu, trebam poceti sa estrofemom a nema ga nigde u apotekama… 🤦â€â™€ï¸
Pozdrav. ET radjen 31.05. Ubacene 2 blastociste 5. dan. Danas je 7. dan. Da li je rano za betu? Imam sve vreme osecaj kao da treba da dobijem ili kao da vec imam mest. Bolovi u stomaku i blagi grcevi . Da li neko ima savet???? Iscekivanje je bas tesko 😠pozdrav 🌹
Anjice, jesi uradila betu? Meni je danas sedmi dan od ET i iste simptome imam kao i ti. ðŸ€
Pozdrav drage žene! 🌹
Danas mi je 5.dan od embriotransfera. Inače vraćena su dva osmocelijska embriona. Od simptoma imam bolne grudi na dodir. Zabrinuta sam jer me je sinoc tokom noci probudio jak bol u predelu stomaka i jajnika. Interesuje me da li je to neki loš znak?
Svaki vaš odgovor i iskustvo mi puno znači..
Samo želim da kazem da nikad ne gubite nadu. 6 dana od transfera osetila sam prave menstrualne bolove, ali prave, pored bola u donjem delu stomaka, bol oko pupka koji me uvek prati samo pred menstruaciju, kod mene je specificno d akad god treba da dobijem izlaze mi bubuljice oko uva, to jutro kad sam isla da vadim betu 3 bubuljice sam imala oko uva. Od 7 do 12 dana sam preplakala, misleci da cy da dobijem i na 12ti dan beta skoro 500.
Zanima me da li je zabranjeno dozivjeti orgazam bez sexa..poslije embriotransfera
Ima li tko kakve novosti?
Drage dame i buduce mame,
Zelela bih pre svega sve da vas pozdravim i saljem vam puno puno pozitivne energije!💪🻠Prvi put pisem ovakve komentare, ali imam potrebu, posto je meni ova stranica mnogo pomogla u iscekivanju bete. Tih 12 dana su kao vecnost, a vasi komentari i dosadasnja iskustva su mi zaista mnogo olaksali.
Moje iskustvo ukratko: vracena je jedna blastocista 11.7. Drugi dan nakon embriotransfera osetila sam blag pritisak u predelu levog jajnika. Zatim 6.dan imala sam bas jake grceve na desnoj strani. Ceo taj dan sam prelezala, preplakala i mislila da cu dobiti ciklus. Medjutim, grcevi su prosli i nakon toga svaki naredni dan imala sam blag pritisak u donjem delu stomaka. 3 dana pred vadjenje bete sam osetila mucninu. Sve vreme mi se spavalo, ali to je sigurno bilo od progesterona. Juce sam izvadila betu koja je preko 300. â¤ï¸ Cekam prvi ultra zvuk za dve nedelje i jedva cekam. Ovo mi je prvi embriotransfer i jako sam srecna sto se sve zavrsilo ovako i sto najlepse tek sledi. ðŸ™ðŸ¼ðŸ€
Od mene imate punu podrsku i zelim vam puno puno pozitivnih betica i da izdrzite ovih 12 dana neizvesnosti i da ne gubite nikad nadu!!! â¤ï¸
24.07.2023 sam imala embriotransfer. Jutros sam dobila mengu ja mislim, radila sam i test i pokazala se i druga crta ali skroz slabo se vidila. Sutra idem vaditi krv. Sta vi mislite o tome?
Drage moje dameâ¤ï¸ðŸ€ Nova sam i imam pitanjeðŸ™ðŸ» posle Embriotransfera danas mi je 8 dan nemam nikakve simtome 🥲 menstruacija mi 2 Dana kasni ponekad Imam osecaj da imam tezinu u stomaku koo da neke guglice u desnom jajniku osetim samo uvece malo boli grudi mee nisu uopste bolele plasim se da napravim test betu radim 08.09.
Samo treba biti opusten i ici naprijed….5 ipo godina braka, 3 neuspjele inseminacije, odlazak na vantjelesnu, na punkciji izvadjeno 14 jajnih celija, svaka oplodjena i po dogovoru sa doktorom vracena jedna blasto cista…2 dana odmora poslije toga redovne aktivnosti, lagana setnja, naravno vitamini i folacin obavezan, 12ti dan test pozitivan, 13ti dan Beta 895…i sta reci, sto manje razmisljanja, zatvaranja u kucu poslije tranfera, i naravno sve sto doktor savjetuje ispostujte…🤗🤗🤗🤗
Poz 5 dan vracene dve savrsene blatociste 5 dan od transfera imala sam bolove slicne menstrualnim ziganje u preponama i donjem dijelu stomaka i bol u donjem dijelu stomaka.Evo danas mi je 7 dan mali pritisak u donjem dijelu stomaka o nekatuap bol u donjem dijelu ledja.Bhcg vadim tek 8.11.2023.Ovo cekanje ubija .Da li jos neko je imao takve simptome neznam sta da ocekujem?
Dobro jutro drage, jake žene. Moram malo da pričam sa vama a ne samo da čitam komentare i nerviram se nagađujući šta je. 13.11.-og radila sam embriotransfer. Danas je 7.dan. Cele noći nisam spavala od jakih bolova, osećaj kao da će ovog trenutka krenuti ciklus. Pored toga imam mučno blage bolove u donjem delu leđa. Grudi uvećane, katkad osetljive na dodir i osećaj kao da će da eksplodiraju ili samo nadutost i blaga bol. Baš sam se uplašila i zvala sam kliniku. Rekli su mi ako bol ne prestane do sutra, opet da ih pozovem. Preplakala sam do sada. Betu trebam raditi tek 27.-og novembra. Da li je neka zena imala ovakve simptome? Plašim se. ðŸ™ðŸ€â¤ï¸
Inače od samog transfera imam blage grčeve u jajnicima, dva puta sam imala kao neki presek oko pupka.
Ženice, koliko je trajao embriotransfer i koliko ste nakon njega ležale u bolnici?
Zenice zanima me posle koliko dana od ET ste imale neke simptome? Imala sam ET 27.11. Osecam za sada samo bolne grudi i neku nadutos z stomaku i imam ceste gasove ne znam da li je to ok posle ET sam imala 2 dana bol u donjem delu stomaka,i poneko bockanje u jajnicima neizmenicno.
Drage zenice 27.11. Sam imala ET sa 3-dnevnim osmocelijskim embrionima gde smo 2 vratili u matericu jedan je bio A klase. Pre 2 dana sam isla da piskim i tokom brisanja sam imala malo rozikaste krvi na papiru juce gek po neka mrlja braon boje i danas isto rozikastu krv koja je bila samo na papiru posle mokrenja na ulosku samo 2 3 kapi rozo braon iscedka . Imam samo bolne grudi danas mi se jako spava i osecam kao neke blage bolove u stomaku za mens je svakako rano jer sam poslednju mesn imala 14.11 molim za vasa iskustva i savet.
Pozdrav devojke, nova sam ovde 🤗. Radila sam 4 embriotransglfer, sutra bi trebalo da vadim krv. Nemam nikakve simptome, uradila sam jutros kicni test, negativan je, da li moze da omane? 🥴
18 12 sam radila transver 2 embijona vraćena 5 dan.drugi pokuša.prvi sam ljeto radila i sad drugi.neman neke značajne simptome. Možda malo nadimanje na prepone desna strana malo bockanje.. od terapije koristim progesterone svaki treći dan.utragesteron 200.3×1 impryl. I fraxiparine.0.3 rečeno mi da betu mogu radit 12 dan od transvera..i
Poz žene nova sam ovdje radila sam embriotransfer 24.02 danas mi je 6 dan simptoma nemam nista posebno malo pritisak u stomaku ,cice malo naduvene.drugi dan od transfera imala sam bol u preponama .čekam ponedjeljak da radim betu.Da li je ijednoj od vas tako bilo .
Cao zene, da li ste posle transfera imale ziganje jajnika kao kad treba da dobijete? Meni se ovo javlja od 2og dana transfera